Randen v. houten gevelbekleding waterdicht maken

Beste klussers,

Wij zijn sukkels!

Probleem:
Want tijdens de bouw van ons (houten) schuurtje hebben wij van tevoren niet goed nagedacht (/vergeten) over een waterdichte overgang bij de randen (naden) van de houten gevel en nu nadat alle houten gevel planken (rabatdelen) zijn vast gespijkerd zien we dat het lekt wanneer het regent, met name aan de onderkant.

Situatie (zie ook vooral de fotos):
Een geïsoleerde betonnen vloer met daarop een houten frame van douglas 15x15 balken vormt de contouren van een schuur. Daarop een waterdicht sedum/pannen-zadeldak.
Tussen de palen is een houten vuren wand opgetrokken van 94x44 vuren balkjes. Daartegen aan, aan de buitenkant dampopen folie en vervolgens rabatdelen gepotdekseld van onder (beton) tot boven (douglas balk).
De rabatdelen vallen aan de voorkant gelijk met zowel de douglas palen als het beton.
Er zit verder niks extra's tussen of op de overgangsnaden van de vuren wand en de douglas balken. Er zit ook geen waterslag of onderdorpel langs de onderkant van de rabatdelen.
De piepschuimenrand voor het beton willen we nog lager afsnijden zodat niet zichtbaar is.

Oplossingen?
We zitten nu te denken om voor nu tijdelijk onderlangs een rubber seal of kit rand kunnen te plaatsen. Tijdelijk omdat de kitrand waarschijnlijk zal open scheuren door de werking van het hout en geen ventilatie dus verhoogde kans op houtrot. Een permanente oplossing later in het voorjaar is rondom de onderste plank geheel eruit slopen om dan een stalen waterslag of z-profiel te installeren en daarboven weer terug een rabat deel.

Maar is dit dan genoeg of moeten we de verticale naden van de rabatdelen aan beide zijkanten en bovenlangs ook sealen? En vooral hoe, compriband of toch kitten o.i.d.?

Want het lijkt erop alsof het vooral aan de onderkant lekt maar een horizontale verdiepingsbalk is aan de binnenkant ook wat vochtig dus vraag me af of de bovenkant van de rabatdelen ook hermetisch dicht moeten zijn.

IMG-20251004-WA0028.jpg

IMG-20251004-WA0026.jpg
IMG-20251004-WA0027.jpg

IMG-20251004-WA0025.jpg


Hartelijk dank voor het meedenken!

Gr Ike en Sjanne.
 
Probeer in de naad of zo strak mogelijk daar tegen aan van het rabbat deel boven de vloer DPC folie te krijgen en deze laat je over de beton van de vloer hangen.



DPC en rabbat 2.jpg
 
Bedankt voor je reactie @wgb.

Bedoel je om dit tegen de plank aan te lijmen of in de naad te vrotten met een plamuurmes o.i.d.?
Ik ben verder niet bekend met DPC folie, maar waarom is dit beter dan epdm bijvoorbeeld? En is dit zelfklevend of hoe monteer je dit meestal?
 
Ik dacht DPC is dunner dan EPDM kan misschien in de groef en is goed in de zon.
Wil je gaan kleven kijk eens bij Restrix EPDM deze heeft een kleeflaag en en kan je met hete lucht op de rabbat delen fohnen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan