Probleem met hybride beglazingskit

Ik heb 6 jaar geleden de beglazingskit vervangen van meerdere kozijnen. Ik heb daarbij gekozen voor een hybride beglazingskit van een bekend Nederlands merk. Ik heb er bewust voor gekozen de beglazingskit niet te overschilderen.

Nu 6 jaar later vertoont de kit op diverse plekken kraters, vooral op de liggende delen. Zie foto's hieronder. Ik zie de problemen alleen aan de buitenzijde; binnenzijde nergens een probleem.

Oorzaak is gissen.
  • Aangevreten door slakken. Dit zou best goed kunnen, want in mijn tuin zitten veel slakken. Maar ik zie het ook op de bovenste verdieping op 5m hoog aan een kant van het huis waar weinig slakken zitten. Dus volgens mij is er nog iets anders aan de hand...
  • Heb ook gelezen dat vogels de oorzaak kunnen zijn
  • De kit is niet overschilderd, dus wellicht dat het door UV straling uitdroogt en afbrokkelt?
  • Schade door raamtrekker bij glazen wassen?

Hoe dan ook, de kit lijkt niet bestand tegen de elementen. Een levensduur van 6 jaar vind ik te kort. De siliconenkit die er voorheen in zat is meer dan 25 jaar goed gebleven.

De vraag is: wat nu? Welke beglazingskit kan ik het beste gebruiken? Er zijn nu een paar merken die slakbestendige beglazingskit aanbieden. Wat zijn jullie ervaringen daarmee? Is polyurethaankit een uitkomst? Ik heb begrepen dat deze harder zijn; ga je dan niet sneller droogtescheurtjes krijgen in de kit? Of terug naar een siliconenkit en kitten na het schilderen?

Foto's

Foto 1 en 2 zijn van een kozijn op de benedenverdieping. Duidelijke kraters in de kit. Foto 3 is van kozijn op de bovenverdieping. Deze vertoont een ander patroon: minder diepe kraters, maar wel over de volledige lengte afgebrokkeld.

IMG_20260802_122647846.jpg

IMG_20260802_122721640.jpg

IMG_20260802_122858895.jpg
 
Laatst bewerkt:
Lijkt idd aangevreten. Ik zou het vervangen door een ander merk.

NB: De rugvulling / glasband moet ongeveer op 4 mm diepte liggen, net zo breed als de kitvoeg.
 
Ik heb ook contact opgenomen met de leverancier. Volgens hen komt het vermoedelijk door vogels die hun eigen reflectie in het glas zien en dan gaan pikken. Zij raden aan om de kitvoeg te vervangen en te kiezen voor een beglazingskit op basis van siliconen, omdat die minder gevoelig is voor dit soort schade. Ik heb alleen mijn twijfels of siliconen niet weer andere ellende gaat geven met schilderen.

Werkwijze die ik dan in gedachte heb:
1. Kitvoeg verwijderen
2. Schilderen
3. Paar dagen laten drogen
4. Glaslatten afplakken om siliconenbesmetting te voorkomen
5. Kitten
6. Tape verwijderen
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan