Platte dak garage aan binnen- en buitenzijde isoleren

Nukje68

  • #1
Wij hebben een platdak garage, met een dak dat over de eerste bitumenlaag heen aan de buitenzijde met isolatieplaten is geïsoleerd (en daarover nieue dakbedekking). Nu gaan we de garage tot kamer verbouwen en wil degen die het gaat uitvoeren het dak van de binnenzijde (tussen de balken) isoleren met spijkerflensdekens met folie. Nu dacht ik altijd dat je vochtproblemen kan krijgen als je van twee kanten isoleert. Een dampdichte laag aanbrengen onder de balklaag door en daarna afwerken met gipsplaten is dan de reactie die ik dan van hem krijg. Wij willen echter ook inbouwspots, en dan boor je door deze laag heen, hoe zit dat dan ? Jullie begrijpen, ik ben maar een leek, maar ik krijg van alle kanten tegenstrijdige info, maar ik moet uiteindelijk beslissen, want het is mijn huis. Wat is wijsheid ?
 
  • Klusservice
    Klusidee
    Klusidee helpt je met het vinden van een klusoplossing! Kom je er zelf niet uit en heb je een vakman nodig schakel dan de klusservice van Klusidee in. Direct een vakman inschakelen
  • Rene de klusser

    Specialist Bouw
    • #2
    Hoe dik is de isolatie op het dak.
    En wat voor isolatie is dit.
     

    Nukje68

    • #3
    Van die roofmate platen van een cm of 8 dik
     

    Rene de klusser

    Specialist Bouw
    • #4
    Niet gaan isoleren aan de binnenzijde.
    Gewoon zo laten als het nu is.
    De oude dakbedekking is de dampdichte laag
    Plafond er in maken en dan kunt u spots plaatsen waar u wil.
    Het is nu namelijk een warm dak geworden.
    Folie aan de plafondzijde is ook niet nodig.
    Door de spots in het plafond is het niet dicht te krijgen.
    Dus ook niet doen want de kans is groot dat er rond de spots een vochtlek onstaat waardoor bij de spots kans op kringen is.
    Laat dus de constructie mee verwarmen met de kamers.
    Dan weet je zeker dat je geen problemen krijgt met op gesloten vocht.
     

    Nukje68

    • #5
    Bedankt voor je duidelijke antwoord.
     

    Login

    Je wachtwoord vergeten?
    Nog niet geregistreerd? Registreer nu