Normale schakelaar en impuls schakelaar en dimmer in hotelsc

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik wil in een hotelopstelling (1 lamp 2 aan/uit plaatsen) een wisselschakelaar en wissel dimmer kopen.

1. Nu zie ik tussen alle schakelaars ook een impuls schakelaar. Wat is dit precies? Wat is het voordeel/nadeel?

2. Als ik een dimmer gebruik en een normale schakelaar. Stel ik zet de dimmer aan(zachte brom van dimmer) en het licht gaat dus aan. Nu zet ik bij de andere schakelaar het licht uit. Gaat de 'stroom' dan ook van de dimmer af(en is ie dus stil)
 
Sommige dimmers werken idd in combinatie met een impuls schakelaar. Deze maakt alleen contact zolang je hem indrukt en bestuurt met deze impuls, de functies van deze dimmers. Andere dimmers hebben wisselcontacten en werken in combinatie met wisselschakelaars. Hierbij word de stroom idd met de wisselschakelaar van de dimmer afgeschakeld.
 
Net een lampenzaakje gebeld, en die zeggen dat als ik het licht aandoe met de dimmer, en weer uitdoe via wisselschakelaar, de dimmer 'aan' blijft en dus geluid blijft maken(al is het heel zachtjes)

Dit wil ik dus voorkomen...Ik wil dat als de andere schelaar het licht uitdoet, mijn dimmer ook 'stil/uit' is.

Ik begrijp van u dat dat kan, wat heb ik daar dan precies voor nodig?
 
Als je met de andere schakelaar het licht uit doet, dan loopt er geen stroom meer en is de dimmer dus stil.
Er staat echter nog wel spanning op de dimmer.
 
Duidelijk. Maar het ging/gaat mij erom dat de dimmer 'stil' is. Ik ben me ervan bewust dat er bij een schakelaar altijd de bruine, dus spanning aanwezig is.
 
Goed lezen wat er staat :?


dan loopt er geen stroom meer en is de dimmer dus stil.
 
Sorry, maar dat was me reeds duidelijk. Ik probeerde uit te leggen(blijkbaar niet duidelijk:)) dat het mij erom ging dat de dimmer idd stil is en of er spanning op staat was voor mij niet belangrijk:)


Kortom nogmaals bedankt:)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan