Nieuwe halogeenspots werken niet, oude wel ?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,
Onze halogeenlampen zitten er al 15 jaar in en hier en daar begint er eentje te gaan.
Als we echter nieuwe kopen in de Hubo (merk Philips), dan merken we dat de contactpunten iets dunner zijn geworden t.o.v. onze oude eerste reeks. Gevolg is dat de nieuwe spots bijna nooit werken in onze spot houder. Ze passen wel, iets meer wringen, maar toch komt er geen licht uit.
Is er over de jaren een verandering van standaard geweest ? Moet ik mijn spots zelf vervangen ? Het waren nou niet de duurste, maar dacht dat dit allemaal standaard was ?

Bedankt,

Yves
 
Hallo,

Misschien een hele rare vraag maar werken jouw spots op een trafo?
Het kan namelijk zijn dat je nieuw gekochte halogeenlampjes 230v zijn terwijl dit met een trafo 12v moet zijn.

Tegenwoordig kan je de halogeenspots op 230v krijgen in tegenstelling tot vroeger waar er alleen 12v halogeenspots waren icm trafo.

In dit geval zal er idd weinig licht uitkomen....
Kijk even welk voltage er op het oude lampje staat (12 of 230v).

Groet,
Patrick.
 
Waarschijnlijk heb je last van versleten fittingen.
De oudere versies hadden id. een dikker aansluitpen aan de lamp en de fittingen verliezen hun veerkracht in de loop der jaren.
Bij de betere vakhandel kun je fittingen los kopen en vervangen.
Duur zijn ze absoluut niet, probeer maar eens voor het gevoel.
GU 5.3 is een standaard steekfitting.
GU 10 is een 230V.bajonet fitting die jij niet hebt.

suc7
 
Bedankt voor de tips, ik heb er eentje uit het plafond gehaald en ga er mee naar de vakhandel hier in de buurt. Als ik een update weet, dan horen jullie het als eerst.

Gr,
Yves
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via