Na suwidebeplakking nu verf

Status
Niet open voor verdere reacties.
40 jaar geleden heb ik poppebedjes gemaakt voor mijn dochters.
De ene geverfd en de ander beplakt met suwide. (is textiel met een structuurlaag van plastic) Geplakt met Bison.

Voor de kleindochter moet die laatste opgeknapt worden. Suwide eraf.
Maar uiteraard niet de Bison. Hoe doe ik dat? Schuren?
En als dat een beetje lukt (zit vast diep in het hout), en ik ga het gronden en lakken, komt het er dan niet door?

Vast bedankt voor een advies!
 
De manier die u aangeeft. En dan het liefste met watergedragen grondverf & aflak verven.. Maar het blijft uitproberen..
 
Ik ben maar vast begonnen. Maar het lijkt bijna hopelooos.
Schuren gaat gewoon niet omdat het schuurpapier volloopt. Met de bandschuurmachine ook. Dan moet je met een staalborstel regelmatig de band onder handen nemen.
Met een davidschaafje kreeg ik er nog het meeste af en daarna de bandschuurmachine.
Met Bisonverdunner werd het een zeer taaie substantie, die alleen met een schraapstaal een beetje meegeeft.
En zo heb ik nog wel een paar varianten geprobeerd.

Eigenlijk is de conclusie dat het gewoon niet gaat. Ik kan beter een nieuw bedje maken, als ik het hout tenminste had.
Maar dat heb ik niet. Moet ik weer hele platen gaan kopen terwijl ik juist aan het opruimen ben.
Kortom, ik modder nog maar even door, maar het is vooral in de hoeken moeilijk.

Waarom trouwens watergedragen spul? Ik zat meer te denken aan iets wat de lijm isoleert. Wat zou ik daarvoor moeten hebben?
 
Watergedragen omdat een terpentinegedragen wellicht te agressief is waardoor de producten niet goed hechten. De terpentinegedragen producten zouden kunnen reagern met de lijm. (watergedragen doet dat minder snel)

Wellicht een verdunning gebruiken om de lijm eraf te halen?

Isoleer, zal een speciale isoleer moeten zijn. die ook teer/was etc isoleerd.
 
Ik zal in de winkel eens vragen.
En verdunning? Ik zei al dat ik Bison Verdunner had gebruikt. Misschien met een héleboel? Dan wordt een nieuw stukje hout reeëler. :?
 
Dank voor de tip, Jan.
Ik wist het niet, maar heb het intussen niet meer nodig omdat ik de troep er af heb. :lol:

Het was bijna niet te doen, maar al doende ging het zo:
met de bandschuurmachine net zo lang tot de lijm van de warmte zacht werd en er hoopjes ontstonden; die er met een davidschaafje af; met een excenterschuurmachine net zo lang op de restjes draaien tot de lijmballetjes zich vermengden met het schuurstof; en regelmatig met een staalborstel het schuurpapier schoon vegen. :roll:
Dit gaat natuurlijk alleen maar als het werkstuk vlak is en je er met die gereedschappen bij kunt. Anders kun je het vergeten.
Iedereen bedankt!
Kortom, er mag een slotje op.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan