muur met oude afbrokkelende latex? voorzien van glasweefsel

Wij zijn bezig met een kamer opknappen in onze woning, daar zat glasweefsel op, of tenminste dat hing er nog soort van voor. Dat lag voor een groot deel los, dus alles er af gehaald. Resultaat wat tevoorschijn kwam was een niet hele mooie muur, ongeveer zoals de fotos. Nou had iemand aangeboden om te helpen bij het behang en die zou de boel eerst even komen voorstrijken, maar volgens mij heeft hij gewoon nieuwe latex tegen de muur gesmeerd op de kale plekken. Daarna alles in het glasweefsel behang, dat is nu een paar weken geleden.
Maar nu zouden wij de boel gaas schilderen, en bij het schilderen komen we er achter dat het nieuwe glasweefsel weer los zit. Dus dat is er inmiddels ook weer af. Wat is hier nou de juiste methode om te werk te gaan? Want mijn vertrouwen in de persoon met "ervaring" is inmiddels 0, en ik heb geen zin om 100 rollen glasweefsel te kopen in de hoop dat er ooit eens 1 zal blijven hangen.

Zelf had ik het idee dat er iets van een voorstrijk middel op zou moeten, en gezien het feit dat als ik over de kale stukken wrijf het ook soort van wat afbrokkelt/aflaat dat dat iets fixerends zou moeten zijn. Maar ik heb hier eigenlijk de ballen verstand van, vandaar dat ik dus iemand die meer ervaring had heb gevraagd om te helpen. Maar het resultaat is dus dat ik terug ben waar ik begon, met een muur waar het glasweefsel behang af valt.

5bb63688-d081-49d8-8a4b-ef392f1e8957.jpg
9e3d5a32-a3e9-4760-a33e-c759dff9eac2.jpg
 
Muur schuren met een grove korrel (alle losse delen verwijderen)
Stofvrij maken
Stucprimer aanbrengen
Muur glad maken met pasta of kant en klare finish

Daarna weer schuren en stofvrij maken

Daarna voorstrijken en behangen
 
Zaten er stukjes verf op het nieuwe behang dat eraf is gekomen?

Muur is te fixeren met diepgrond.
Verf dat (bijna) los zit zal eraf mogen.

Zoek wel even uit wat er precies op gesmeerd is.
Sommige voorstrijkmiddelen mogen niet in 2 lagen gesmeerd worden.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan