Minder warm water inbouwdouchekraan

Onze inbouwdouchekraan (Ben Lavion) geeft steeds minder warm water. Bij de andere kranen in huis speelt dit niet, dus ik vermoed kalkafzetting in het thermostatische deel. Nu weet ik alleen niet hoe ik de cartouche gedemonteerd krijg.

De afdekplaat is verwijderd, en de schroefring die de cartouche op zijn plaats houdt ook. Er zit wat beweging in de cartouche, maar deze laat zich er niet uitnemen. De inbusschroef aan de voorkant lijkt voor het draaiende gedeelte te zijn. De cartouche lijkt er rechtstandig uit te moeten kunnen, omdat links een sleufje zit waar een pennetje doorheen glijdt. Wat zie ik over het hoofd?

image.jpg


image.jpg


image.jpg


Jullie hulp is welkom.

Groet, Mark
 
Zet eerst even de druk van het water af.
Want als die er zo op staat, kan ineens de kartoes er uitfloepen, en heb je een water ballet.

Soms zijn er bij dit type kraan de zeefjes verstopt die achter de 2 schroeven aan de bovenkant zitten.
Links is de warmwaterkant.
Dus even die losdraaien en de terugslagklep en het zeefje er achter schoonmaken.

Maar ook dan eerst de waterdruk er af zetten.
 
Dank voor jullie reacties. Eerst de waterdruk eraf is een idee; ik heb al eens een waterballet gehad ;-)

De cartouche ging er uiteindelijk inderdaad uit. Deze had nauwelijks kalkaanslag. Ook de zeefjes waren schoon. De hele handel is teruggeplaatst en wonder boven wonder heb ik nu wel weer goed heet water. Dus waar het aan gelegen heeft...?

Hoe dan ook: het doet het weer.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan