Micro omvormers defect?

Ik heb een solaredge systeem uit 2015 op mijn dak liggen, dus al enigszins op leeftijd. Sinds enkele dagen leveren deze niet meer.

Op de plattegrond valt op dat enkele panelen geen opbrengst hebben. Er zitten bij mij steeds 2 panelen op 1 optimizer. Omdat de panelen per 2 uitvallen, vermoed ik defecte optimizers. Is die conclusie juist?

Ook geeft de omvormer aan zowel AC als DC spanning te hebben maar er gaat geen stroom lopen (I en P zijn 0).

Heeft dit met de optimizers te maken of is ook de omvormer aan het overlijden?



Screenshot_20250819_185859_mySolarEdge.jpg
 
dit is na te meten door de panelen van de micro omvormers los te koppelen en de panelen afzonderlijk na te meten of ze nog spanning leveren bij zoninval, de meeste panelen zullen onbelast ongeveer een 30v moeten opleveren
 
Bedankt, zo kan ik dan bepalen of er een paar optimizers kapot zijn of een paar panelen.

Maar is het logisch dat de hele installatie nu niets meer levert als er 2 optimizers (of 4 panelen) defect zijn?
 
Als je de inverter uitschakeld, en dan de solarkabels losneemt dannkan je meten hoeveel optimizers aangesloten zitten, de spanning op de solarkabel is dan 1v per optimizer, mis je een aantal optimizers dan zijn deze waarschijnlijk defect.
 
Dat is een goede tip, dank je!

Is het ook logisch dat de inverter niets meer levert als er optimizers kapot zijn? Of is wellicht de inverter ook kapot?
 
Op zich wel, de optimizers vormen een stroomkring tussen de + en - van de inverter dus afhankelijk van wat er defect is lan dat de kring platleggen.

Wat ik echter vreemd vind is dat een aantal panelen wel leveren, maar de inverter niet.

Volgens mij kan je een diagnostics doen in de solaredge app.
 
Helder. Ja inderdaad, sommige panelen geven wel opbrengst weer maar de inverter niet.

Omvormer is volgens mij te oud voor online diagnose. Zit ook niet zo'n QR code bij om dat in te stellen.
 
De omvormer heeft een minimale startspanning nodig. Als die niet gehaald is dan tja is pech. Wellicht als je supervisor rechten hebt kan je zien als je op de solaredge app cq website inlogt zien hoeveel optimizers er nog actief zijn. Wellicht een idee om de optimizers te ontkoppelen en te koppelen. Kijken of ze dan allemaal weer actief zijn.
Hier in de grafiek zie je de optimizer uitgangsspanning ( zo rond de 40V ) en de paneelspanning ( 35V) van het zonnepaneel. Zowel het zonnepaneel als de optimizer zijn dus goed.

Chart 1 11-25-2025 12-47.png
Chart 1 11-25-2025 12-51.png


Bij de omvormer zie je dat de dc spanning ( spanning van de panelen ) zo rond de 370V is. AC kant wordt er 237V geleverd. De omvormer is een SE3680EH, komt uit 2020.
 
Laatst bewerkt:

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan