Meerdere bewegingssensoren

Ik heb in de badkamer een afzuiging. Die wil ik activeren via (een van de) 3 bewegingssensoren. Ik heb de nul en de fase doorverbonden aan alle drie de sensoren. De schakeldraden heb ik ook doorverbonden en doorgeschakeld naar de ventilator. De ventilator gaat echter niet meer uit terwijl ik de bewegingssensoren wel hoor schakelen. Kan deze schakeling zo wel? Kun je bewegingssensoren wel gewoon parallel schakelen?
Als ik twee van de 3 sensoren loskoppel werkt het systeem wel?
Ik zie dat je ook master/slave sensoren hebt, maar waarom werkt gewoon doorschakelen niet?
 
Laatst bewerkt:
1000010345.jpg
 
Als het bewegingschakelaars met relais zijn, dan zou dit moeten werken. Misschien dat een van de drie defect is. Ga eerst alle bewegingsschakelaar een voor een proberen. Als dat werkt, probeer het dan met twee.
Zijn dit PIR-bewegingsmelders (met zo'n witte lens) of werken ze op radar. In het laatste geval zouden ze elkaar kunnen storen.
 
Volgens mij is dat geen radar maar PIR (passief infrarood sensor).
Pir sensoren kunnen elkaar niet storen.

Verder ben ik het met je eens, als het PIR sensoren zijn met een relais dan zou het in principe moeten werken.
 
In de tekening heeft de ventilator ook een fase. Als je de ventilator wil schakelen, zou je verwachten dat je die weglaat. Dus alleen een nul en schakeldraad op de ventilator.
 
Omdat het een badkamer ventilator is kun je er meestal van uitgaan dat de 3e aansluiting de geschakelde
fase is die vanuit de badkamerverlichting komt. De drie sensoren doen in theorie hetzelfde als de lichtschakelaar.
De enige voorwaarden zijn dat alles op dezelfde fase/groep moet zitten en dat de sensoren een relais schakeling
hebben direct vanaf de fase (ingang sensor) naar de uitgang (het geschakeld contact).
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan