Lichtschakelling veranderen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,
bij ons thuis zijn er gewone schakellinngen geplaatst zoals enkelpolige,dubbel polige,wisselschakelling en kruisschakelling.
Nu zou ik deze op sommige plaatsen willen vervangen door bewegingsensors.Is dit wel mogelijk en heeft iemand hier een idee hoe deze moeten worden aangesloten? Alvast bedankt

Groeten Bart1
 
Ja, dat is mogelijk. In princiepe sluit je deze aan als een gewone schakelaar. Afhankelijk van merk en type, is het soms nodig ook een Nul-draad (blauw) aan te sluiten op de melder. Eea zou in de installatie handleiding van de melders terug te vinden moeten zijn.
 
Dis is inderdaad mogelijk, maar niet op elke plek waar nu een schakelaar zit. Waar een enkelpolige schakelaar is aangesloten kun je altijd een beweginsmelder plaatsen (sommigen hebben een nul nodig). In enn ruimte met een wissel/kruis schakeling dien je te zorgen dat je maar 1 plaats overhoudt om de melder te installeren. Persoonlijk vindt ik de comfortschakelaars van Busch-Jaeger fijne schakelaar aangezien deze geen nul nodig hebben en ook nog volledig handmatig te bedienen zijn.

Met vriendlelijke groet,

Sietse Zeeman
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan