Ledlampen doorverbinden

Ik had een Led buitenlamp met sensor. Maar de sensor ging kapot.

Ik heb eenzelfde lamp bijgekocht en wil de oude lamp met de nieuwe verbinden zodat beiden gaan branden bij beweging.
Weggooien is ook zonde. Maar dat lijkt me niet mogelijk zonder de nieuwe lamp open te maken. En dat gaat lastig.

Dan zou ik dus een aparte sensor voor de oude lamp moeten kopen en dat is net zo duur als een nieuwe lamp..

Wel kan ik de oude lamp misschien al bouwlamp gebruiken of in vaste opstelling monteren en schakelen met een lichtknop.
Bij de oude lamp gaan 3 draden van de sensor naar de lamp. Die moeten dan permanent het signaal "aan" gaan geven.
De draden zijn Rood bruin en blauw. Waarschijnlijk moet ik nu deze draden dus gaan verbinden zonder kortsluiting te krijgen maar welke?

20201017_135129.jpg 20201017_135135.jpg
 
Mijn Röntgenbril werkt helaas niet over het internet dus ik kan niet in het aansluitkastje van de lampen kijken en ook niet het typenummer van de lampen achterop lezen. Een foto met die detailgegevens zou aanzienlijk helpen.
 
Volgens mij had ik hetzelfde probleem, ik heb er een losse sensor terug onder gemaakt , bij mij zat aan de achterkant een klein vierkant luikje waar alle aansluitingen naar toe liepen.daar kan je goed zien welke draad waar naar toe loopt
 
Wat is nu de bedoeling? Wil je deze lamp gewoon gaan gebruiken zonder sensor?

De draden zijn erg kort... kun je de lamp nog verder open schroeven om eventueel nieuwe draden te monteren?

Probeer eens met een standaard apparaatsnoer met stekker om dan bruin op bruin en blauw op blauw. Werkt de lamp dan? Kan ook zijn dat bruin juist op rood moet. Een aansluutschema was makkelijker geweest...
 
Als ik het zo zie is de voedingskabel de dikke zwarte die in beide foto's rechts zit, en zijn dit drie schakeldraadjes naar de sensor. De grootste kans (ja, kans, niet zekerheid :? ) is dat het bruine draadje de voeding voor de sensor is, en het blauwe draadje de nul. Dan zou de rode de schakeldraad van de sensor naar de lamp kunnen zijn.

Maar het blijft een hobbybob oplossing en buiten alle normen zo met losse draden die naar een externe sensor gaan :roll:
 
De bedoeling was om de lamp zonder sensor te kunnen gebruiken of parallel te schakelen met de andere lamp waarvan de sensor wel werkt. Het is niet mogelijk om de lamp met de kapotte sensor verder open te maken en fatsoenlijke verbindingen te maken. De lamphelften zijn geklonken of aan elkaar geperst. Dus eigenlijk is er geen goede oplossing en moet ik de lamp helaas naar de milieustraat brengen. Jammer dat het een wegwerp artikel blijkt te zijn. In ieder geval dank voor het meedenken!.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan