Krakend laminaat

Status
Niet open voor verdere reacties.
Wij hebben twee weken geleden laminaat laten leggen in ons nieuwe huis. Allereerst hebben we daarom zelf al het oude tapijt verwijderd, de vloer zo egaal mogelijk gemaakt en een enkele uitstekende spijker verwijderd uit de bestaande houten vloer. Al tijd heeft deze vloer behoorlijk gekraakt. De legger gaf aan dat dit na het leggen van het laminaat zou moeten verdwijnen. Niets is echter minder waar, het is maar een klein beetje verminderd. Het val me ook op dat op een aantal plekken de vloer ook meeveert. Komt deels ook omdat we nog laminaatprofielen moeten bevestigen tbv de verbinding naar de trap. Er ligt Macclean Easyboard 7 mm groene platen als ondervloer en Kronoswiss laminaat. Heeft iemand tips en trucs hoe we dit kunnen oplossen? Zijn er laminaatprofielen te adviseren die wellicht e.e.a. (deels) kunnen oplossen?
 
Altijd eerst de vloerplanken vast schroeven, het laminaat is te dun en niet stijf genoeg om de kracht op de vloer te verdelen zodat de vloer dan niet zou kunnen kraken.
Er zit niets anders op dan het laminaat en ondervloer eruit, vloer vast schroeven en ondervloer en laminaat opnieuw leggen.
 
Hallo

Laminaat opnemen, ondervloer vastschroeven, 18 mm underlayment eroverheen, (vanwegen veren van de vloer) ook dit veelvuldig op de balken schroeven, om de 2 platen de naden verlijmen, en laminaat weer leggen met groene demping/ondervloer platen.

Grt.
 
Hallo,

Bedankt voor de reacties. Ik heb zelf twee linkerhanden, vandaar mijn dummyvragen:

Hoe schroef ik die ondervloer vast, wat wordt daar mee bedoeld? Ik neem aan dat er om de zoveel meter er een schroef doorheen gejast moet wordem zodanig dat die aan de volgende plankvadtzit?

Ik begrijp verder dat ik de ondervloer moet verlijmen, waarom is dat nodig?
 
Elke vloerplank moet met twee schroeven vastgezet worden op elke balk, de balken liggen meestal rond 60 cm van elkaar.

Wat is de breedte van de vloerplanken ?

Underlaymentplaten zijn niet nodig en kunnen niet zomaar gelegd worden, de vloer komt hoger te liggen wat niet altijd kan i.v.m. de deurhoogte, de vloer komt al hoger te liggen door de ondervloer en laminaat.
Daarnaast worden de balken extra belast, wat sowieso gebeurt door de ondervloer en het laminaat maar meer nog door de underlaymentplaten, u moet dan laten uitrekenen of de vloerbalken het extra gewicht aan kunnen.
Als de balken iets door veren heeft dat geen of weinig invloed op het kraken van laminaat.
 
Ok, helder voor zover. De planken zijn precies 10 cm breed.

Dan mijn vraag: hoe lang zouden we kunnen wachten met herstel? zitten nu met hoop andere klussen, ongeveer drie weken werk nog. Maakt dat nog uit?

113427_image_1.jpg
 
Is dit u huidige vloer ?

Maakt u eens een grotere overzichts foto, met wat details.

Dit stukje ziet er voor laminaat niet zo fraai uit.


Grt.
 
Daar ligt al laminaat op 🙁 En ga ik er nu zelf niet vanaf halen
Ik laat er over een paar weken even een vakman naar kijken. Die gaf mij dezelfde punten als hierboven vermeld. Indruk lijkt te zijn dat het op te lossen is maar veel werk is. Gelukkig is er niet doorgelegd, dus kunnen we het kamer voor kamer oplossen, klopt dat?
 
Als de verschillen niet groter zijn dan op de foto vangen de groene platen het wel op, het laminaat heeft daar geen last van.
 
Jan schreef:
Elke vloerplank moet met twee schroeven vastgezet worden op elke balk, de balken liggen meestal rond 60 cm van elkaar.

Wat is de breedte van de vloerplanken ?

Underlaymentplaten zijn niet nodig en kunnen niet zomaar gelegd worden, de vloer komt hoger te liggen wat niet altijd kan i.v.m. de deurhoogte, de vloer komt al hoger te liggen door de ondervloer en laminaat.
Daarnaast worden de balken extra belast, wat sowieso gebeurt door de ondervloer en het laminaat maar meer nog door de underlaymentplaten, u moet dan laten uitrekenen of de vloerbalken het extra gewicht aan kunnen.
Als de balken iets door veren heeft dat geen of weinig invloed op het kraken van laminaat.

Ik wil eens weten wat er gebeurd bij 15 man of meer visite die men bij een "verjaardag" heeft, dus een ton of meer, een bouwkundige inschakelen ?

Als vloer geen c.a. 10 kg per m2 verdeeld kan dragen, ziet het er slecht uit, en is het gewoon erg gevaarlijk.
 
Het is gewone vloerbedekkinglijm wat er op de planken zit, die laag is zo dun dat er geen probleem ontstaat met verende ondergrond of laminaat als de groene ondervloer gebruikt wordt.
Voor vloeren is ooit een norm gesteld wat betreft het max. gewicht per vierkante meter, dus zekerheid voor alles wanneer er veranderingen qua gewicht plaatsvinden.
Knap dat iemand achter een pc kan vaststellen dat dit wel of niet kan qua gewicht.
 
Dat underlayment maakt niet uit kwa gewicht. Maar als de balken nu al doorbuigen, is het sowiezo verstandig eens te kijken of de vloerbalken wel sterk genoeg zijn. Underlayment verdeelt alleen de druk, dit maakt de vloer niet/nauwelijks sterker.

Als je het laminaat eruit haalt, kan je het meteen de volgende keer onder de kozijnen doorleggen. Dat is een stuk netter.
 
Dan kan u gelijk de toestand van de vloerdelen bekijken, en waar de doorbuiging zich bevind.

Kan wezen ze versleten/te dun zijn, en doorbuigen.

Of dat het de balken zijn

Grt.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan