Kraan lekt rechter zijde

We hebben een thermostaatkraan in de douche die lekt aan de zijde waar je de temperatuur regelt. ( rechts) Ook al staat de kraan helemaal dicht gedraaid aan de andere kant, hij blijft lekken. Nu zit de regeling voor de temperatuur aan de rechter kant. En de knop om de kraan open te draaien links. Is dat normaal?? We willen een nieuwe kraan maar waar moeten we dan rekening mee houden. Is de kant waar je temperatuur instelt nu wel of geen warm. Ik probeer een foto mee te sturen.
IMG_20210114_213608.jpg
 
Volgens mij kun je het binnenwerk ook gewoon vervangen, dat scheelt in de kosten, en rechts kan prima lekken, das dan je thermo-element heet dat geloof ik.
 
als de thermostaat lekt dan beste vervangen.
De aansluiting in de muur is links warm en je moet de hart afstand op meten ik denk dat dit een 12cm is en aansluiting moer 1/2'.
Vaak ligt het aan model waar de thermostaat instel kant is.
Er zijn ook modellen waar warm en koud net anders om zitten.
Dus even kraan laten lopen en voelen waar de warme zit als warm bv rechts zit moet je een andere type kraan hebben.
Grohtherm 1000 (1994-2004) - Google zoeken
 
Laatst bewerkt:
Binnenwerk eerst ff vervangen ipv volledige kraan lukt hopelijk. Hij lekt precies op het einde. Zie foto, lekt dus als je op foto kijkt onderaan uit de opening ( daar waar schroefdraad zit)

images.jpeg
 
als je handig bent en dan zit binnen in het uitzettings gedeelte en deze zijn vaak droog of o-ring stuk, zag laats een video hoe die kunt in vetten en dan ken ie hopelijk lek vrij zijn.
Zal even gaan zoeken naar dat filmpje.
Een nieuwe element kost € 106,09
 
Ik heb thuis nog even gecontroleerd aan welke kant warm zit. Links, daar wordt de kraan heet. Das dus weer een meevaller. Het onderdeel heb ik ook besteld en komt een dezer dagen binnen. Als het gemonteerd is wacht ik een dagje om te kijken of lek voorbij is. Het is maar minimaal dus ff een dag aankijken. Ik laat zeker hier de afloop weten, dat is wel zo netjes na jullie hulp. Prettig weekend allemaal.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan