Koperen buisjes verwijderen

Ik heb via Marktplaats een kandelaar gekocht waar ik led-kaarsen in wil doen. Er zijn echter door de vorige eigenaar koperen buisjes in de houders geslagen om ze smaller te maken. Eentje trok ik er zo uit, de rest zat vast. Nadat ik met heet water nog wat kaarsvetresten had verwijderd kreeg ik met moeite nog één buisje los, maar de overige vier blijven zitten (op sommige zit wel wat speling). Iemand een idee hoe ik ze eruit krijg? Aangezien ik ledkaarsen ga gebruiken kan ik ze niet even op maat snijden/smelten en zonder de koperen buisjes passen ze perfect.
Tot dusver geprobeerd: wrikken met schroevendraaier, mesje, verhitten met kokend water, draaien/trekken..
Ik zou denken dat ik het misschien kan verhitten of juist met ijs koelen, maar het is koper dat in een metalen kandelaar zit dus ik ben bang dat het allebei dan evenveel krimpt/uitzet.
Alvast hartelijk dan voor het meedenken!



IMG_20250901_180046599.jpg

IMG-20250901-WA0003.jpeg
 
Uitboren moet dan wel met een boormachine met een nogal slappe slipkoppeling, want die kandelaar kan je moeilijk in een bankschroef zetten.
Dan denk ik aan een (accu)schroefboor op schroefstand op een lage stand.

Zitten ze helemaal tot onderin?
Als niet helemaal, dan mogelijk een klein gat onderin boren, 6 mm ofzo, zodat je er iets onder kan haken.
Bijvoorbeeld een haaknaald,
maar een oude schroevendraaier aanpassen kan ook. (stukje uitslijpen)

edit: ik bedenk met nu dat de buisje niet dicht zullen zijn aan de onderkant. Dan kan je meteen naar de haaknaald..

Nog een idee: met een kleine vijl op één punt doorvijlen, dan pak je ze er waarschijnlijk zo uit.
Dit kan ook met een dremel met een schuurrolletje.
 
Een niet te dikke spijker precies tussen het koperen buisje en de kandelaar tikken.
Als dat lukt dan de spijker er uithalen en met een punttang het koperen buisje er uit trekken.
 
Top, bedankt voor de tips. Ik ga morgen na m'n werk nog even wat rommelen. We hebben we inmiddels 4 van de zes eruit door voornamelijk draaien en wrikken. De laatste twee doen moeilijk, maar ik zal eens proberen of ik iets kan haken en trekken, dat hebben we nog niet gedaan.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan