Kloostertafel poten

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb zelf een prachtig tafelblad waar ik graag een kloostertafel van zou maken. Nu heb ik een voorbeeld van een onderstel gevonden waar ik me vanaf vraag hoe de verbindingen in elkaar zitten. Hoe zou je rood op groen vast kunnen maken, is er een gat gemaakt in groen? En hoe kun je rood het beste op blauw vastmaken? Zijn er verder nog zaken waar ik rekening mee moet houden?

Het gaat om dit onderstel:
91480_kloostertafel_1.jpg


91480_kloostertafelkleuren_1.jpg
 
De rode schoren zitten doorgaans met pennen of deuvels in de groene vertikale staander verlijmd.

Alternatief koud verlijmd tegen elkaar zetten, vastschroeven en de gaten afproppen.
 
Dat zijn de tips waar we wat mee kunnen! bedankt!
nog een vraagje?
Heb je een idee hoe het bestaande tafelblad vastmaken en is het nodig extra versteviging toe te voegen?
91480_poot1_1.jpg
 
Doorgaans wordt er OP de poten (niet er tegen) een horizontale ligger gemonteerd, die wel wat meer doorsteekt aan beide zijden van de schoren.
Daarna wordt deze aan het blad vast geschroefd en niet verlijmd. Dit i.v.m. eventuele demontage later bij verhuizen etc.
Let er ook even op dat je de ligger die op de vloer komt vermagerd, zodat hij op de uiteinden rust (ivm oneffenheden op de vloer zodat de tafel vast staat)
Op onderstaande afbeelding is deze horizontale ligger op de poten (net) te zien, als ook de vermagering aan de onderzijde van de slof die op de vloer komt
42820_kloostertafel_2_resx_resx_1_resx_1.jpg
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan