Keukensifon vervangen voor een met een beluchter en wasmachineaansluiting

Hoi allen,

(Ik zat te twijfelen in welke sectie dit moet keuken dan wel deze, excuus als ik het in de verkeerde sectie heb geplaatst.

Ik ben totaal geen klusser dus hopelijk kan ik wat kennis bij jullie opdoen!

Ik heb eindelijk op de woningmarkt (het Wilde Westen) een appartementje kunnen kopen.
Het appartement stamt af uit de jaren 60 en is vrij compact. Met andere woorden de wasmachine zit in de keuken.
De vorige bewoner had een hele kleine wasmachine (wordt niet meer gemaakt).
Ik twijfel nu of de keukensifon en dan met name de tule goed is voor een hedendaagse wasmachine.
Ik wil het liefste de keukensifon vervangen en dan een met wasmachineaansluiting en een beluchter, zodat ik
er jaren mee vooruit kan. Het allerliefste ook zo veilig mogelijk (ivm lekkages voor de onderburen)

Ik hoorde dat McAlpine een degelijk merk was. Ik heb daar ook een paar gezien.,

Heeft er iemand aanraders en tips qua sifon, voor een niet klusser (kaliber gaatjes boren enzo lukte allemaal wel en ikea kasten in elkaar zetten, het liefste dat ik zo weinig aanpassingen zelf moet doen.

Is dit een relatief eenvoudige klus, of raden jullie een loodgieter aan?

Ik heb wat foto's van de oude sifon bijgesloten.

Mijn dank is groots! :-) :wink:



1000020257.jpg

1000020320.jpg

1000020261.jpg
 
Kan het niet helemaal goed inschatten maar zo te zien is je hoofdbuis in muur maximaal 40mm of zelfs 32mm. Dat is wel aan de magere kant voor een wasmachine.
Allerbeste is een eigen staande pijp mer sifon van minimaal 40mm uitkomend op het liefst een 50mm.
Maar dat zou ik jouw geval best lastig kunnen worden. Je kunt het eerst ook gewoon eens proberen door hem heel goed en vast aan te sluiten op de thule die er nu al zit en gewoon even testen of het werkt.
(Heeft bij mij altijd gewerkt)
 
Die foto is van bovenaf genomen. Je ziet de achterwand van het kastje.

Het laatste stuk van de sifon gaat met 45gr naar beneden, dan met 45gr pvc weer recht naar achteren (horizontaal) door de achterwand van het kastje heen.
 
Excuses voor het late reageren het heeft wat langer geduurd. Ik heb een schuifmaat geregeld en de diameter van de grijze buis gemeten (open gemaakt). De muurbuis is 32 mm van binnen eb zoals opgemerkt en elders op internet te vinden is gaat dat gezeur opleveren gezien de kleine diameter ivm een wasmachine Helaas zit de muurbuis achter de keuken dus ik weet niet precies hoe dat in elkaar zit. Ik hoop wel dat dit veranderd kan worden want anders wordt het problematisch! :(
 
Meten doe je aan de buitenkant, dat zal een standaard 40mm pvc buis zijn. Dat is al heel lang de standaard voor zo ongeveer alles behalve het toilet.
50mm is nog niet zo heel lang het advies.

Belangrijker vind ik hier de geringe hoogte in het kastje.

Ik zou eerst precies willen weten hoe het achter het kastje zit.
Waarschijnlijk daar een Y-stuk plaatsen zodat er een eigen aansluiting voor de wasmachine komt.
En waarschijnlijk de wasmachine dan zonder sifon aansluiten,
de afvoerslang zelf kan als sifon dienen. Kan het verder uitleggen, maar dan eerst maar eens achter dat achterwandje kijken. (ik had het er al deels uitgehaald)

ps. heb je een eigen CV ketel en zo ja: waar zit condens afvoer aangesloten?
 
Laatst bewerkt:

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan