Itho ventilatiebox op 3-standen schakelaar

Ga je een zehnder box met 3 standen regelen dan word dit aangesloten op het 230v gedeelte. Bij het 0-10v gedeelte zijn 3 zwakstroomdraden voldoende maar dat regelt wel een potmeter of een paar weerstanden in serie met tussen aftakkingen.

Ik heb geen idee wat je hier nu probeert te zeggen, dus het kan niet? Ik heb toch gewoon 3 zwakstroomdraden vanaf de schakelaar
 
Maar Zehnder bied zelf wel een bedrade schakelaar aan die werkt met de afzuigunit die ik noemde. Wat is daar anders aan dan?



Zehnder Schakelaar.JPG
 
Dan koop je toch gewoon de zehnder box + de nieuwe schakelaar die erbij hoort? Even checken met de handleiding of je voldoende aders tot je beschikking hebt.
 
Nee, het is vaak de 1e lijns support die je aan de telefoon krijgt, en dat is het probleem.
Echte technische personen die hebben daar meestal niet zoveel zin in en die hebben dan ook een andere baan.
 
Snap wat je zegt, in dit geval was het de webshop die met de fabrikant contact opnam voor mij. Dus geen idee of het een competente (technische) medewerker was
 
Okay, heb iets meer duidelijkheid.

Op de huidige schakelaar staat een nummer (0500-4-2147) en als ik dit in Google intyp kom ik bij een Bush Jaeger 230v 10A 3-standen schakelaar uit welke sprekend op de mijne lijkt. Ook heb ik een duidelijkere foto toegevoegd van de draad die in de oude ventilator kast uitkomt, dat is een 4-aderige draad waarvan er 3 draden gebruikt zijn en lijken mij zwakstroom draden.

Het lijkt er dus op dat de 230v schakelaar word gebruikt om via zwakstroom de oude ventilator aan te sturen, want de ventilator zelf krijgt weer zijn voeding rechtstreeks van de warmtepomp waar die ingebouwd zit.

Zehnder gaf dus aan dat het mogelijk is om de ComfoFan Silent via zwakstroom aan te sturen via een 3-standen schakelaar op het 0-10v circuit waarbij de afzuigunit zelf zijn stroom gewoon via het stopcontact krijgt. Dus in feite precies dezelfde situatie zoals nu ook het geval is.

Klinkt dit logisch en werkbaar?



Bedrading_vanaf_schakelaar.jpg

Schakelaar_huidige.jpg

Schakelaar.JPG
 

Forum statistieken

Onderwerpen
157.948
Berichten
1.040.802
Leden
111.971
Nieuwste lid
Harry pp
Back
Bovenaan Onderaan