Installatiemateriaal buiten

Status
Niet open voor verdere reacties.
Wat voor installatiemateriaal kan ik gebruiken aan een stalen paal met verlichting. Ik moet de kabel doorlussen naar de 2e paal. Ik wil op de paal ook een stopcontact en mogelijk een detectie schakelaar.
Ik vind wel spatwaterdicht materiaal, doch is dat in deze situatie voldoende?
Of moet ik aan de paal een bakje plaatsen opdat er van boven geen water bijkomt?
Pigion
 
Spatwaterdicht, IP44 is voldoende in deze situatie. Let wel goed op bij de kabelinvoeren dat deze goed afsluiten. Voor een doorlus en wcd met schakelaar is een lasdoos (ook minimaal IP44) een goede oplossing.

Het is altijd beter om te voorkomen dat er heel veel water van bovenaf opvalt. Wellicht door een simpel "afdakje" te realiseren.
 
De laatste 4 staat voor plensdicht. Oftewel bestand tegen besproeien met 10 liter water per minuut, waarbij het niet uitmaakt onder welke hoek het water er op valt.

Maar een afdakje er boven is natuurlijk altijd beter.
 
De dozen die ik heb gevonden zijn te klein. Ik wil deze gebruiken aan een stalen lantaarnpaal. De lantaarns krijgen een PIR detectie + schakelmogelijkheid
- Onder in met 2 x 4 aders
- Boven uit naar PIR
- Boven uit naar lantaarn 3 aders

In de doos komen WAGO klemmen, vragen veel ruimte.
Mooier zou zijn een aansluitkastje met klemmen.

Pigion
 
Ik weet niet waar je precies naar op zoek bent. Misschien is dit wel iets. Kun je ook wartels in draaien om de kabels mooi te zetten.


76114_Installatiedoos_1.jpg


Vond ik met zoeken naar "installatiedoos spatwaterdicht".
 
Ik kan niet goed de afmetingen bepalen van deze doos. Vroeger had ik wel een achterdeur om bijzonder installatiemateriaal te komen. Ik zal ook nog eens mijn licht opsteken bij de groothandel. De installateur in mijn woonplaats komt niet verder als de gebruikelijke standaardmaterialen.
Nogmaals het moet een grote doos zijn, IP44 en het liefst met aansluitblokjes o.i.d.
Pigion
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan