Houten keukenblad met scheuren: olie, lakken of epoxy

Dag klussers,


Ik heb een houten keukenblad, maar ik weet niet wat ik moet doen na het schuren. Op dit moment zie ik dat er een heel dun laagje lak op zit. Ik weet alleen niet wat voor lak dit is. Wat is de beste oplossing om na het schuren te gebruiken? Het is op de foto niet te zien, maar bij de kraankant is het dof en zijn er scheuren in het hout zichtbaar. olie, lakken of epoxy enz


Alvast bedankt.



Screenshot_20230911_212244_Gallery.jpg
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Nadeel van lak is dat het op het hout ligt, en bij beschadigingen dringt water door in het hout. Dat zal nu ook de oorzaak van de scheuren zijn.

Als het blad goed droog is kun je de scheuren vullen met epoxy.

Daarna alle lak wegschuren en afwerken met olie.
 
Ligt er ook een beetje aan wat je wilt bereiken. Puur praktisch en zoveel mogelijk waterbestendig? Of een meer natuur-look?
Het tweede biedt minder bescherming met name tegen vocht (en beschadigingen door bijv. krassen), maar dan zou goed schuren, scheuren opvullen en olie/wax gebruiken een methode kunnen zijn.

Het eerste biedt meer bescherming tegen vocht met name rondom spoelbak. Dan goed schuren dat de huidige laklaag helemaal weg is. Scheuren vullen/repareren met houtvuller of 2k houtreparatie. Daarna afwerken met een slijt- en watervaste (PU) lak, of beter 2-componenten
 
Bedankt voor jullie antwoorden, ik heb ook liever lak omdat de huidige lak ook 15 jaar is meegaan. is dit de juiste lak? heb wel liever hoogglans of glans net als voorheen.



Schermafbeelding 2025-12-25 152806.png
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan