Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Ik ga voor het eerst houten binnendeurkozijnen en plinten schilderen.
Heb hier een aantal vragen over:
Acrylbasis of niet? De keuze is volgens mij tussen acrylverf en een andere basis (olie?). Prijzen zijn vrijwel gelijk, acryl is iets duurder. Die andere is alleen met terpentine te verwijderen. Wat kunnen jullie aanraden?
Wat is het verschil trussen zijdeglans en hoogglans? Puur het verschil in glans? Hoogglans glimt het hardst?
Nog tips? Ik heb al geplamuurd en geschuurd overigens.
Bedankt!
Hulp bij deze klus
Misschien sluiten deze topics beter aan op jouw situatie:
Verder met deze klus
Deze discussie gaat verder op volgende pagina’s. De opgeslagen Klushulp hieronder is gebaseerd op het hele topic; lees ook de latere reacties.
Bekijk opgeslagen aanpak en producten voor dit hele topic
Waarom deze aanpak?
Lees de ervaringen hierboven of stel een vraag over jouw eigen situatie.
Wil je verder met jouw wasmachine?
Bekijk wat reparatie kan betekenen voor jouw machine, of bereid een vraag voor een reparateur voor.
Dit gaat over jouw machine. Vul in wat je zelf weet; een mogelijke oorzaak uit dit topic is nog geen diagnose voor jouw machine.
Dat is inderdaad het linke aan mijn vraag: mensen kunnen makklijk bewust verkapte reclame maken. Ik hoop natuurlijk op objectieve meningen van mensen die verschillende merken hebben geprobeerd en puur een merk aanbevelen om de kwaliteit (en niet om andere belangen die ze hebben).
Maar goed, ik ben benieuwd naar reacties!
Bedankt overigens voor de link; het verschil tussen acryl en alkyd is al een stuk duidelijker geworden.
Deurkozijnen hebben ook binnen toch vaak wel te lijden, zou toch een goede verf pakken.
Acryl verdient de voorkeur, zeker als het de eerste schilderklus is.
Kwasten, handen en geknoei met verf op plekken waar het niet hoort zijn eenvoudig te reinigen.
Ja, maar ik las dat acrylverf niet op alle soorten eerder gebruikte verf pakt. We hebben het huis pas gekocht en ik weet niet welke verf er is gebruikt.. Acryl kan dan problemen opleveren, toch? (Zie voor mijn bron de link die hier een paar berichten bovenstaat)
Acryl is makkelijker te verwijderen, op te ruimen en uit te spoelen, maar vereist een snellere manier van aanbrengen dan alkyd.
De "verwerkingstijd" is korter dan die van alkydverf. PU lak op acrylbasis voor binnenwerk geeft nog niet de hoogglans die we van alkydverf gewend zijn.
Gebruik wel eerst een hechtprimer als je overstapt van oude alkydverflagen naar acrylgedragen.