Hoofdzekering 63A maar meter 10 (30A)?

Status
Niet open voor verdere reacties.
De installatie in mijn nieuwe huis is uitgevoerd met een 3-fase hoofdzekeringkast waar maar 1 fase wordt doorgegeven met een 63 ampere zekering.

Hierna staat de meter van 10 (30A). Dit lijkt mij te weinig. Is dat zo?
 
Ik geloof er niets van dat je hoofdzekering 63 A is.
Waarschijnlijk is alleen de houder van de hoofdzekering gemaakt voor (maximaal) 63 Ampere.

Kijk even bij Meerdere groepen in de keuken maar slechts een loze leiding, daar is precies zo n situatie.

Kijk even naar de kleur van het dopje in de hoofdzekering.

25 A geel
35 A zwart

Een 63 A zekering zou een goud- of koperkleurig dopje hebben.

Hoe kun je die zekering eigenlijk zien? Transparant deksel? Of verzegeling verwijderd?

Plaats eventueel een foto van die meter, maar reken er maar op, dat de energiemaatschappij echt geen meter plaatst die niet geschikt is voor de gebruikte hoofdzekering!
 
De kast is inderdaad transparant, de verzegeling is nog intact. Ik heb het andere onderwerp gelezen en ik ga straks als ik thuiskom nog eens heel goed kijken.
Maar er staat op de zekering zelf 63/500, dus niet alleen op de houder.

Het leek me inderdaad sterk dat de energiemaatschappij (eneco in dit geval) een ongeschikte meter plaatst, maar soms kom je gekke dingen tegen.
 
Het is zeer ongebruikelijk dat er een enkelfasige hoofdzekring van 63 A wordt aangebracht in een woning.

Meestal is de volgorde, in oplopend vermogen:

- enkelfase 25 A
- enkelfase 35 A
- driefase 25 A
- driefase 35 A

Men past namelijk veel liever driefase 25 A toe dan 63 A enkelfasig, omdat driefase een evenwicht vormt, en er dan minder stroom door de nul loopt..

Overigens is het vaak ook te zien op het jaaroverzicht van de energiemaatschappij, meestal betaal je vanaf hoger dan enkelfase 35 of hoger dan driefase 25 A beduidend meer aan vastrecht.

Je ziet overigens alleen de houder, de zekering zelf zit daarin, daarvan zie je alleen het dopje.
 
Mijn excuses, u heeft helemaal gelijk.

Ik heb niet goed gekeken, het staat op de inschroefbus en niet op de zekering zelf.
De zekering zelf heeft een zwart dopje, waardoor ik nog steeds niet gerustgesteld ben.
Immers, dat zou betekenen dat het een 35A hoofdzekering is, terwijl de meter voor max. 30A geschikt is. Dat lijkt mij een probleem.
 
De (10)30A aanduiding heeft iets te maken met het inwendige telwerk en niet met de maximale last.
Daarbij kan de meter echt wel meer aan dan 35A.

Het zou niet best wezen: bij kortsluiting in een 16A eindgroep kunnen stromen lopen >50kA dat zou dan betekenen dat je elke keer als je een kortsluiting maakt je ook een nieuwe meter zou moeten hebben.
 
Ja dat is natuurlijk ook zo. Die aanduiding geeft natuurlijk aan binnen welke grenzen de meter nauwkeurig meet. Bedankt, het verduidelijkt weer een hoop.

Dan weet ik ook met wat voor installatiekosten ik kom te zitten bij het vervangen van het oude lijk van een groepenkast. 63A of 35A verschilt blijkbaar nog wel wat.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan