Hoek in berging stinkt

Dag allen, heb een woning gekocht en in de hoek zit er wit/geel zacht spul dat heel erg stinkt (muffe, sterke geur). De muur aan de binnenkant voelt droog en er is niks te zien aan de buitenmuur. Weet iemand wat dit is? En hoe dit op te lossen is?

6582E3D9-8C4E-42F5-945D-C34DCB042AB1.jpeg
75944771-8D4A-43CA-91CE-A8ED1F27A4B6.jpeg
 
Misschien zit er een oud muizenhol achter en heeft de vorige bewoner dat geprobeerd met een of ander materiaal 'weg te smeren'. Als daar dan inderdaad nog muizenlijken achter liggen, stinkt dat enorm! Ik verzin eigenlijk maar wat, wat zou je nou van zo'n foto moeten kunnen zien om te bepalen wat dat voor materiaal is en waarom het zo stinkt?

Openmaken die hap en zelf kijken, dat lijkt me het meest logisch!
 
Openbreken is zeker de vervolgstap, maar het had natuurlijk zo kunnen zijn dat iemand dit herkende.

De tegels zijn nat geworden door een gedemonteerde kraan die er lag en nog iets lekte. Heeft niets met dit gat te maken (als het goed is).
 
Als alles er nu schoon uitziet zou ik het gewoon zo even laten en afwachten of de stank vermindert en of je geen verandering ziet optreden als de weersomstandigheden veranderen (vocht of zo). Het idee van de muis vind ik niet eens zo gek. Ook alleen de uitwerpselen van een muis die mogelijk zijn achtergebleven waarna iemand het gat heeft gedicht kunnen al behoorlijk stinken (heb toevallig afgelopen week wat van die rommel uit een koekoek gehaald, ik had die lucht uren nadat ik ermee klaar was nog in m'n neus).
 
Iets wat nat is kan of gaat stinken. Het proces van opdrogen van het vocht of water zorgt voor de verspreiding van de stank. Is het opgedroogd stopt dit proces dus blijft over waar komt het water vandaan.
 
En blijkbaar was het toen nog niet nat, waarmee TS de vochtigheid als oorzaak uitsluit. Zo lees ik het.
 
We weten zeker dat de stank door het gelige goedje komt. Het is korrelig en het stinkt enorm. Er zit niks meer achter wat de stank kan veroorzaken. We hebben zo veel mogelijk weggehaald. Wellicht dat de vorige bewoners er ooit lekkage oid hebben gehad (zit bij de wasmachine). Wat het gelige goedje is weten we niet, want het zit niet overal. Bijzonder maar we hopen dat de stank weg is als het opnieuw gestuct wordt.
 
Zelf zou ik de betreffende hoek vóór het stuken (nog?) een keer grondig behandelen met een schimmelwerend middel. Dat kan nooit kwaad (mits je zelf geen lange tijd in die ruimte moet vertoeven) en je voorkomt daarmee dat sporen van eventuele schimmels straks toch weer kwaad gaan doen.

Wel na afloop van de behandeling (meerdere dagen laten intrekken zou het beste zijn, eventueel afdekken met plastic folie) heel goed schoonspoelen.
 
@Kees Bedankt voor de tip! Gaan we zeker doen. Welk product zou je hiervoor gebruiken? Iets als Alabastine voorstrijk vochtige muren & kelders?
 
Nee, ik bedoelde eigenlijk meer iets van een schimmel'verwijderaar'.
Dus een (vaak chloorhoudend) middel dat de schimmels doodt en waarvan bij het daarna spoelen niets meer achter blijft.

Waarmee je het dan eventueel vóór het stuken wilt primeren, moet je overleggen met degene die dat stucwerk gaat uitvoeren.
 
Over het vormen van schimmel is hier op het forum een boek geschreven.
Als het nu nat is of er wordt vocht gevormd en je weet zeker dat het geen lekkage is dat heel bijzonder.
 
Hierbij een update. We zijn erachter gekomen dat het katten urine is en dat het langs de hele muur zit. Gaan het stucwerk onderin eruit bikken en opnieuw laten stucen :shock:
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan