Hoe garagevloer onder het maaiveld verlagen?

Hoi. Om meerdere redenen ga/wil ik de garage verhogen/verlagen door de vloer uit te graven en een betonnen plaat te storten zo'n 60cm onder het huldige werk (+10cm isolatie dus 70cm graafwerkzaamheden) . Echter is de huidige vloer gewoon een los klinkerwerk en de muren zijn volgens mij op het zand gebouwd.

Hoe kan ik de wanden stabiliseren/verstevigen alvorens de graafwerkzaamheden te starten? Ik zat te denken aan indrijven van damwandplaten, waarna de ingesloten 'put' helemaal uit te graven. Een betonnen wand storten kan ook - maar hoe kan ik deze ter plekke storten zonder de grond om en naast het bestaande werk mogelijk te destabiliseren?

Groet
Desmond

20220424_192937.jpg 20220424_192953.jpg
 
Plaats eens een detail van de muur/fundering. Je kan sowieso niet dieper graven dan de bestaande aanlegdiepte van de fundering.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Forum statistieken

Onderwerpen
157.931
Berichten
1.040.678
Leden
111.958
Nieuwste lid
Driewerfst
Back
Bovenaan Onderaan