Hielafdichting, soudal TS glaskit. Fout gemaakt?

Ik heb gisteren de glaslatten verwijderd van mijn kozijn. Er kwam bij regen vocht via de glaslatten naar binnen. De kit van de Hielafdichting was niet meer in orde. Ik was bang voor houtrot.

Dus heb ik Soudal TS toegepast omdat dit geschikt zou zijn voor Hielafdichting. Dit was de eerste keer dat ik zoiets deed dus ik heb de kit ook tussen glas en aluminium profiel ( waar het het glas op staat) aangebracht. Dat betekent dus dat de kit de afdichting van het glas raakt.

En nu lees ik in de technische specificaties dat deze kit daar dus niet geschikt voor is. Dat is dom van me, maar ik vraag me af wat daar dan het gevolg van is. Betekent dit een mindere hechting of betekent dit dat mijn raam aangetast wordt.

Dien ik nu te wachten tot de kit droog is om deze vervolgens weer weg te snijden en te vervangen?

Tips welkom voor deze amateur die zich zorgen maakt. Dank!
 
Het kan idd zijn dat de afdichting van het glas (butyleen) niet bestand is tegen de stoffen in de beglazingskit. Met lekkage van je dubbel glas als gevolg.

Om jouw situatie beter te begrijpen: Houten kozijnen? En glaslatten binnen of buiten?
 
Het is een houten kozijn met glaslatten aan de binnenzijde.

Is een en ander nog te redden door het wegsnijden van de kit nadat deze droog is? Er zullen immers altijd wat restanten achterblijven.
 
Laatst bewerkt:
Ja. Maar ik denk dat je sowieso de kit aan de buitenzijde moet controleren, daar is deze beglazingskit ook voor bedoeld. Deze moet je om de 5 jaar eigenlijk wel vervangen, zeker op het zuiden.

Voor de hieldichting pak je siliconenkit.
 
De kit aan de buitenkant is recent vervangen. Ik vermoed dat het met zuid westen wind (gevel op zuid westen) en regen het kozijn in wordt gestuwd via de ontluchtingsgaatjes van het kozijn.

Maar Hielafdichting kan dus gewoon met de normale siliconenkit als ik het goed begrijp? Dan ga ik donderdag, hopende dat het dan droog is, maar aan de slag.
 
Nog een laatste vraag: het wordt dit weekend kouder. Dan hard kit lastig uit. Kan ik de Hielafdichting desondanks vervangen? Of kan ik dan beter wachten tot het voorjaar?

Ik weet namelijk niet hoelang het duurt voordat er mogelijk schade ontstaat aan de afdichting van het glas. Is dat een proces van weken, maanden of jaren?
 
Beter wachten tot het voorjaar. De inwerking van verschillende materialen is een proces van maanden, maar ook afhankelijk van de temperatuur.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan