Greeploos frontje maken

Goedemorgen, heeft iemand suggesties hoe ik dit zou kunnen maken van MDF, Ik heb een bovenfrees, invalzaag en cirkelzaag tot mijn beschikking?
Zelf dacht ik eraan om misschien een simpel freestafeltje te maken en met een zwaluwstaartfrees te frezen.

b8a414584708bb935f70fa56ed89e31e.jpg
 
Blijft niet heel in mdf, het verticale gedeelte is te dun.
Zwaluwstaartfrees is ongeveer 15 graden, dit is 45 graden.
 
Je zou het verticale gedeelte van 3mm berken multiplex kunnen maken, en in het schuin afgezaagde paneel kunnen lijmen. Andere mogelijkheid is het verticale gedeelte maken van aluminium en dat in het paneel lijmen.
 
Dank je voor de reaktie. Zou een verticaal gedeelte van 6mm dikte voldoende zijn? Denk overigens dat een hoek van 15 graden ook wel ook is.
 
Als het om alleen om het greeploze gaat en niet perse om de vorm kun je het frezen ook achterwege laten en druk en open beslag kopen.
 
Job_04, heb ik ook overwogen, maar op een of andere manier zie ik in winkels steeds kapot of slechtwerkend druk/open beslag.
 
Er is wel goed beslag in de handel, maar de prijs is navenant, alle waar naar zijn geld.
 
Bij een Zweedse meubelwinkel hebben ze een goedkope oplossing. Meeste reviews zijn positief. Wellicht zijn er hier mensen met het systeem die iets over levensduur kunnen zeggen.

Voor dat geld ook geen ramp als je er af en toe eentje moet vervangen. Koop ervoor de zekerheid een paar extra.
 
Ik heb twee jaar geleden een hele kastenwand van dat druk/open beslag van het Zweedse warenhuis voorzien en het werkt allemaal nog uitstekend! Je kunt het zowel verkrijgen in combinatie met scharnieren als los (per twee stuks). Als je het gebruikt voor eigengemaakte kastjes, zul je wel op de juiste plaatsen een paar gaatjes moeten boren. Gaatjes zoals normaal voor plakdragers.
 
Ook een voordeel met schoonmaken, mijn volgende keuken zal vlakke frontjes hebben, alle randjes blijft vuil op liggen zeker in een keuken waar het snel een beetje vettig is.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan