Gipsplaat tegen stenen draagmuur

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Ik ben een studio uit 1942 aan het verbouwen. Voor een betere geluidsisolatie wil ik gipsplaten tegen een bakstenen draagmuur plaatsen om het sausklaar te stucen later. Kan ik zo koud tegen de muur plaatsen of moet er nog iets van folie tussen?

Er komt ook nog een nieuw plafond in het huis. Tegen het kozijn aan de galerijkant. Er zitten 2 ventialtiesleuven bovenaan het kozijn die dan in het nieuwe plafond komen omdat ik iets lager uitkom. Heeft iemand een idee hoe ik dat kan behouden in het plafond. Of moet ik het dichtmaken ivm vocht/condens?
 
Gipsplaten direct tegen een muur, houden totaal geen geluid tegen.

Beter kun je een voorzetwand maken, die volledig vrij staat van de muur. Deze vullen met steenwol, en vervolgens gipsen.
 
Eens dat er beter een geisoleerde voorzetwand kan komen. Daar moet wel een folie in.

Het plafond kan je ter plaatse van de ventilatieopeningen iets verhogen. Dit wordt vaker zo gedaan. Het hele kozijn incl. ventilatie is dan zichtbaar.

Plaats eens een foto van die openingen boven de kozijnen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan