Gebroken tegel toilet

Hallo, vandaag heb ik een hangtoilet aan een Geberit up 320 frame gemonteerd. Nadat deze strak tegen de muur zat ben ik er heel voorzichtig op gaan zitten, waarnaar ik vrijwel direct een "pats" hoorde. Nadat ik alles los gemaakt had zag ik dat de tegel achter het toilet gebarsten was (zie foto).

1000111896.jpg

Gelukkig op een punt wat niet zichtbaar is wanneer de pot gemonteerd is.

Wat info over hoe de wand opgebouwd is: het is een houten frame dat met veel dikke schroeven strak op de bestaande muur gemonteerd zit. Hierop zijn Knauf Aquapanel platen (12,5 mm dik) gemonteerd met de hiervoor bedoelde schroeven van Knauf. Hierover zijn grote keramieke tegels van 10 mm dik gelijmd. Wat mij wel opviel was dat de tegelzetter onder het afgebroken hoekje weinig lijm aangebracht had. Dit heb ik later nog met de hand ertussen gesmeerd, maar dit zal niet helemaal optimaal zijn.

Het Geberit frame is zelf ook stevig met aan de achterwand en grond vastgeschroefd. Hierna is het zelfs nog tot 10 cm hoogte met cement vastgegoten.

Heeft iemand enig idee hoe dit heeft kunnen gebeuren en hoe ik dit het beste kan repareren?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan