Fermacell verlijmen op underlayment tbv inspectieluik

Ik ben bezig met een verhoogd vloertje op mijn zolder. De zoldervloer is een kanaalplaatvloer met cement dekvloer en ik breng een verhoging aan om een bad te plaatsen (afvoer, leidingen etc). Nu gaat dat verhoogde vloertje over een vloersparing heen waar alle leidingen van zowel CV en MV (ook beide op zolder) als mijn bad ‘en suite’ doorheen lopen. Deze wil ik bereikbaar houden en daarom moet er een inspectieluik komen.

Het verhoogde vloertje is als volgt opgebouwd:

  • Kanaalplaatvloer met cement dekvloer
  • Balklaag
  • Underlayment
  • Fermacell (t.b.v. tegelvloer en niet voor geluid)
  • Tegels

Het inspectieluik wil ik dezelfde opbouw geven en zo min mogelijk zichtbaar maken. Ik ga deze dus zo groot maken als een aantal hele vloertegels, zodat het niet opvalt en ik het in zijn geheel als luik (underlayment, Fermacell, tegel) eruit kan lichten in geval van nood. Omdat dit echter een relatief klein oppervlak is (90 x 135 cm) wil ik de Fermacell platen verlijmen/schroeven op de underlayment, omdat het eigen gewicht relatief klein is en daardoor kan schuiven.

Kan dit, of moet hij altijd zwevend worden gelegd?
 
Laatst bewerkt:
Plaats eens wat foto's. Komt het bad op het luik te staan? Ik zou de volledige vloer van de badkamer altijd waterdicht willen hebben.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan