EPDM dak belasten?

Een stuk plat dak van onze woning heeft EPDM dakbedekking met grind erop. Nou heb ik op het grind een skibox gelegd met aardig wat dakpannen erin zodat de box er niet af kan waaien. Is dat verantwoord of gaat het EPDM zo stuk?
 
Ik verwacht geen problemen.
Een paar zaken die van invloed zijn. Dikte van de grindlaag. Dikke laag geeft een betere verdeling de druk.
Drukvastheid van het materiaal onder de EPDM. Lage drukvastheid het grind wordt in het materiaal gedrukt. Je krijgt dan kuiltjes te zien.
Over hoeveel dakpannen hebben we het. Wat weegt een pan. enz.
 
Ik heb geen idee wat er onder zit.
We hebben ook nog een ander platdak met EPDM, daar ligt geen grind op. Misschien verstandiger om skibox met dakpannen erin daarop te leggen?
 
Daken zijn niet bedoeld om spullen op te slaan. Ze zijn uitgerekend op sneeuwbelasting en voor onderhoud. Als daar ook nog een box met pannen bij komt, kan het wel eens teveel worden.

Nu zijn sommige daken niet minimaal uitgevoerd, maar als je dat niet weet, kan je het risico beter niet nemen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan