Ecoline ECC80

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik maak de condensor altijd schoon met een hogedrukspuit met de opening van de lans op zo'n halve meter afstand.

De deuropening blaas ik door met een luchtpistool op de compressor.
 
Nou, alles schoon. Alle filters schoon, alle kanalen uitgesopt en gepoetst.

De trommel uitgesopt met een mengsel van afwasmiddel en schoonmaakazijn en vooral de ribben gedaan.

Verder de buitenkant van de trommel over de sporen van de sleepcontacten ook een doek met bovenstaand mengsel gehaald.

Belangrijkste: een nieuw veertje gehaald bij de smid voor drie eurokwartjes en op het sleepcontact gemonteerd. Veert weer als nieuw en het elastiekje is met pensioen.

Hij draait nu met een natte handdoek erin. Ben benieuwd of-ie nu droog wordt en uit zichzelf afslaat.

Er zit een knop op met een belletje. Moet dat belletje gaan als ie ingedrukt is of juist alsie niet ingedrukt is. En gaat het belletje dan als de was droog is volgens programma?

En uh.. nee ik heb geen gebruiksaanwijzing. Na drie keer verhuizen zijn we die kwijt en ik kan zo gauw niks op Internet vinden. Misschien als ik de overeenkomstige Indesit machine type/code boven water kan toveren?

Wordt vervolgd....
 
Wordt vervolgd? Nou liever niet! :mrgreen:
Laat ie het nou eerst maar weer eens een tijdje goed doen.
(En anders graag tot ziens hoor)

Ik hoop wel dat je een niet té zware veer erop gezet hebt, anders slijten die borstels (en de sleepring) misschien sneller dan de bedoeling.
Bij een nieuw onderdeel zit er een bijbehorende veer op, die ervoor gemaakt is...
 
Nou hij draait maar ik heb de indruk dat het element niet zo heel erg warm wordt.
De lucht die er onder uit de machine uitkomt is op zijn hoogst gezegd lauw.

Nou hoort dat misschien zo, maar dan moeten jullie me maar corrigeren.

De vraag die echter rijst is: veroudert zo'n verwarmingselement of gaat het alleen maar kapot?

Kan het zijn dat de machine in een soort "spaar" of "energie"zuinig stand blijft staan doordat een sensor niet goed is of zo?

En uh... Hoe lang mag een droogprogramma eigenlijk duren voor een machine als deze? Er zit nu alleen een natte handdoek in.
 
Het is natuurlijk wat moeilijk, om te bepalen hoe lang het droogprogramma mag duren, omdat er (zoals al eerder gezegd) erg weinig bekend is van dit model als zodanig.

Veel drogers hebben een mogelijkheid d.m.v. een drukknop een spaarstand in te stellen. De droger gebruikt dan in spaarstand bijv. 900 W, terwijl het volle vermogen bijv. 2000 W is. Indien zo'n optie hier ook op zit, maar de knop werkt niet goed, of het element is gedeeltelijk defect, zou het effect kunnen optreden dat het drogen véél langer duurt dan normaal.

Normaal gesproken zou geadviseerd worden even de meterstand in de meterkast op te nemen, en zo te kijken hoeveel energie de droger (per uur) opneemt. Dan weet je meteen (ongeveer) met hoeveel Watt de droger verwarmt. Ik weet alleen niet of je op de camping een eigen elektrameter hebt.
 
Heb eigen elektrameter. Is goed plan. Kan wel even duren maar kom er op terug.

Blijft de vraag of die elementen verouderen of alleen maar stuk gaan. Of allebei.

Deze droger heeft geen spaarstand. Je kan met de knop wel kleinere wasjes selecteren. Ik zat meer te denken aan een energiebespaarstand die alleen maar in zou mogen schakelen als de droogcyclus klaar is, maar die vanaf het begin actief is en blijft.
 
Element gaat normaal gesproken alleen kapot, "slijt" niet.
Dus vermogen wordt niet (beduidend) lager bij veroudering.

Wat wel denkbaar is, is dat een (maximaal) thermostaat vindt, dat de verwarming heet genoeg is, en die daarom afschakelt.
Zoek maar eens op het forum met het woord clixon of klixon...

Meestal is er dan sprake van te weinig luchtdoorstroming, en wordt het element daardoor overmatig heet, terwijl de warmte niet de drogerruimte bereikt. Of de ventilator zit deels verstopt, of werkt om een andere reden niet goed.

Maar ook heel vaak stopt op zo'n moment de hele droger, omdat er een fout gesignaleerd wordt. hangt allemaal geheel af van de elektrische/elektronische besturing van het apparaat.
En daar kan ik dus niets van zeggen.

Sjonge, het is wel een en al algemeenheden...

PS. Bij het meten van de energie natuurlijk wel andere gebruiksapparaten uit zetten, of mee rekenen. Anders krijg je een vertekend beeld. Gedurende een kwartier meten en dan x 4 kan natuurlijk ook!
 
Kees,

Ik neem dit mee want ik vind nog steeds dat er weinig warme lucht onderuit de droger komt. Maar...

Hij slaat net af, geeft een ping én mijn dame zegt: hé hij doet 't weer. Dus Kees: I rest my case!

De droger werkt volgens mijn dame en dat betekent bij mij meestal dat ik uit beeld mag totdat ik hoor: "Hie dut nie".

Over het veertje nog: je hebt gelijk dat misschien nu de sleepcontacten sneller slijten maar dat doen ze met het elastiekje misschien ook wel. Feit is dat ik nu nog twee sleepcontacten kan slijten met een veertje van drie kwartjes. Overigens heb ik de ideale afstand gemeten tussen de twee nokjes waar het veertje tussenmoet. Vervolgens het veertje opgerekt totdat hij met net genoeg spanning die ideale afstand houdt.

De sleepbanen op de trommel zijn zo dik dat die nooit zullen slijten.

Ik ga dus geen nieuw onderdeel van 23 euro op een oude droger zetten alleen vanwege de sleepcontacten. Dat komt dan wel als die af zijn.

Bedankt allemaal voor de geweldige hulp!
 
Toch nog even terugmelden!

De droger droogt weer als een zonnetje. Ik heb van deze exercitie wel iets geleerd: als je geen brand wil haal dan één keer per jaar de achterkant eraf en maak je droger inwendig goed schoon en haal alle pluis bij je verwarmingselement weg!

Evengoed allemaal bedankt!!
 
Leuk dat je nog even meldt hoe het is gegaan! :prima:

Bedankt voor het bericht, ik hoop dat ie het zo nog lang blijft volhouden.

Groetjes,

Kees
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan