Draairichting opdekdeur veranderen (zonder nieuw kozijn)

Beste mensen,

Wij zouden graag de draairichting van onze opdekdeur willen veranderen. Nu lees ik op internet dat dit niet (makkelijk) gaat voor opdekdeuren, stompe deuren daarintegen wel.
Nu vroeg ik mij af: is het echt onmogelijk? Wij willen liever geen heel nieuw kozijn laten plaatsen, enkel een nieuwe deur met de juiste draairichting. Een nieuw kozijn gaat (denk ik) te veel schade en/of achteraf werk opleveren om alles aan de muren e.d. weer te herstellen.

Een nieuwe deur kopen is OK, en dan de paumelle scharnieren en slotgaten naar de andere kant van het kozijn verplaatsen. Dit zou toch moeten kunnen? Kan iemand vertellen welk gereedschap en materiaal hiervoor nodig is?

Zie foto's voor de situatie.

thumbnail_IMG_0536.jpg

thumbnail_IMG_0539.jpg


thumbnail_IMG_0528.jpg
 
Dat beantwoord mijn vraag niet. Wat is de redenatie waarom je nee zegt? Dan kan ik misschien begrijpen waarom het niet kan zonder een nieuw kozijn.
 
Haal de deur eruit ga er op een stoel voor zitten, en ga eens denken hoe je het gaat doen.

Je moet boren, slijpen, gaten dicht lassen enz zorgen dat het exact past hopen dat je de trekmoer goed krijgt en er geen gips in het kozijn staat die dit mogelijk maakt.
Dan nog alles netjes maken en hopen dat er geen brandplekken zijn door slijpen of lassen
 
Dit kan helaas niet, omdat je de bussen waar de paumelles ingedraaid zitten niet kunt hergebruiken, en omdat deze ook niet los verkrijgbaar zijn. Daarnaast heb je de middelen niet om deze te monteren.

En inderdaad ook de vraag: Wat ga je met de oude gaten doen?
 
Sluitkom maken is ook een uitdaging.....

Samengevat, een nieuw kozijn met deur plaatsen is de eenvoudigste route. Aanpassen van het bestaande stalen kozijn is redelijkerwijs niet mogelijk.

Ik zou er nog eens over nadenken of je het alle moeite waard vind. Je muren zullen zeker beschadigen en het is ook even de vraag of je ook de vloer moet aanpassen.
 
Zou het een optie zijn om met korte stokschroeven en verlengbussen de schroefdraad in de muur te maken achter het kozijn, zodat de paumellen wel naar de andere kant kunnen? Alleen zitten ze dan vast in de muur en niet in het kozijn.


Of een lat/balk op de linker muur monteren waar de scharnieren dan in gemonteerd kunnen worden. Dan zijn ze 45 graden gedraaid naar de muur in plaats van in het kozijn, maar dan is er wel wat mogelijk om schroefdraad er in te maken. Dan netjes verven en het valt niet eens zo erg op.

Blijven alleen de gaten van de huidige paumellen over. Als die onderdelen uit te boren zijn, kan er een vlak dopje op/in en dan schilderen. Je blijft dan wel die dopjes in het zicht houden maar dat kan een acceptabele oplossing zijn.

Met wat creativiteit is er wel wat van te maken toch? Zeker omdat er een haakse muur hier naast de deur zit. Bij een lange rechte muur is het niet te doen.
 
Dat wordt prutswerk waar je heel veel spijt van krijgt. Bovendien kost deze oplossing waarschijnlijk meer tijd en moeite dan het vervangen van het hele kozijn met deur.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan