Doorlussen vanuit wisselschakelaar

Status
Niet open voor verdere reacties.
Kun je vanauit een normale wisselschakelaar - die is aangesloten op de CD - doorlussen naar een WCD? Of gaat de spanning dan van de WCD af, zodra de de schakelaar uitzet?
 
Je kan de fase (bruin) doorlussen; edoch, meestal ontbreekt de nul (blauw) bij je schakelaar. En die heb je, net als de randaarde, ook nodig bij een WCD.
 
Nog even voor de zekerheid, want ik word door een andere fora in de war gebracht...

Een wisselschakelaar (één lichtpunt) sluit je toch als volgt aan (zonder RA):

-Blauw vanuit CD direct naar lichtpunt
-Bruin vanuit CD naar schakelaar
-Zwart tussen schakelaar en lichtpunt
 
Dat is correct en voor de zekerheid, op een WCD sluit je bruin, blauw en geel/groen aan.
 
Maar dat betekent dus dat je nu geen blauw en geel/groen bij je schakelaar hebt (waarschijnlijk). Dus die zul je er bij moeten trekken.
 
Die heb ik al getrokken vanuit de CD! (Maar die hoeven toch niet op de schakelaar aangesloten te worden?..)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan