Diameter gasdoorvoer

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hoi,

Een vraag voor diegene die hier iets nuttigs over weten te zeggen (aangezien ik al meer dan genoeg tegenstrijdige adviezen heb gekregen).

Ik heb mijn woning op dit moment verwarmt met 3 gaskachels.
2 daarvan zitten op hetzelfde kanaal welk in de muur gesplitst word naar 2 aansluitingen.
De doorsnede van de aansluitingen op de muur waar de 2 kachels opzitten is 100mm.
Nu heb ik een moederhaard gekocht omdat ik een aantal radiators wil plaatsen.
De moederhaard (Merk Faber Type Senator) heeft een uitvoer van 130 mm.
Ik wil de 2 gaskachels verwijderen en de moederhaard op dit kanaal zetten,ik heb al gezien dat er verloopstukken te krijgen zijn van 130 naar 100.
De moederhaard heeft een trek nodig van 0.5mm volgens de gebruiksaanwijzing,ik heb destijds bij de plaatsing van een nieuwe gaskachel laten meten en dit gaf een waarde van 2,4mm.
Nu is mijn vraag : kan ik een uitvoer van 130mm op een rookgasafvoer van 100mm aansluiten of geeft dit problemen?

Alvast bedankt.

M.v.g

G.de Wit
 
Hoi Marco,

Het is een aluminiumbuis,deze loopt helemaal door tot de dakdoorvoer(is bijna 12mtr is drie verdiepingen hoog)

Gr gys
 
Dan wordt het toch wat krap om je rookgas aftevoeren want nu gaat het vermogen van je moederhaard ook mee spelen als hij het met 100 had afgekunt dan hadden ze de rookgas afvoer op het toestel wel 100 gemaakt.

Op het moment dat je rookgas afvoer te klein is dan is de kansgroot dat de rookgas terug de ruimten in komt.
Het kan dan ook nig gebeuren dat je recirculatie krygt in het toestel.
Is het niet mogelijk om de rookgas afvoer te vervangen door dubbelwandig 130 alm.

Als je er niet zeker van ben laat er dan een installateur naar kijken.
 
Hoi Marco,

Wat ik nog was vergeten te vermelden,dezelfde kachel was ook verkrijgbaar met een 110mm uitvoer,de uitvoerplaat aan de achterzijde is ook te verwisselen maar is niet meer nieuw te verkrijgen,verder is de haard voorzien van een T.T.B (trekbeveiliging) hij slaat dus af bij niet voldoende trek.
Wat ook nog mogelijk zou zijn is de aluminum buis verwijderen (zit in een gemetselde schoorsteen,heeft heel lang geleden een houkachel opgestaan,maar dit is uiteraard veel werk)

Zou ik het vanwege die beveiliging gewoon kunnen proberen?


Gr gys
 
Kijk we komen er wel je kan de kachel er gewoon voor zetten het steenen kanaal is vaak 130 of grooter dus wat het rookgas afvoer betreft moet het kunnen.
 
Je hebt die moederhaard al gekocht maak ik op uit je vraag dus proberen op het kanaal kan je allicht.
Verlopen van 130 naar 100 zijn natuurlijk gewoon te krijgen en er kan vrij weinig mis gaan met een toestel waar een TTB beveiliging opzit.
Maar het zou natuurlijk kunnen zijn dat de rookgasafvoer te klein is en je toestel uit valt doordaat de TTB beveiliging aanspreekt.
In dat geval zal je toch het kanaal moeten vergroten, of uitbreken van de bestaande buis dan voloende is zal de vraag zijn.
Ga in geen geval de beveiliging overbruggen als het toestel uitvalt want dan wordt het pas echt gevaarlijk (uit je verhaal maak ik op dat je toch wel enige kennis van zaken hebt of in elk geval informatie hebt ingewonnen).

Het kan zijn dat de trek in het 100 mm kanaal zo groot is door de hoogte dat het probleemloos gaat, het moment wat kritisch kan zijn is in koude toestand de haard inschakelen.
De weerstand in het rookgaskanaal is dan het grootste door de koude luchtkolom erin, die zal eerst moeten worden opgewarmd en door de relatief grote hoeveelheid rookgassen die dan worden aangevoerd vanuit de haard kon de TTB dan wel eens uitvallen.

Proberen kan je het in elk geval, succes.
 
Hoi marco,

Dan ga ik het denk ik gewoon eens proberen,als ik de werking van de ttb goed begrijp dan moet deze toch ingrijpen mocht de trek onvoldoende zijn.

Alvast bedankt,

Gr Gys
 
De Gas-Voorschriften (Gavo)heeft hier inderdaad een speciale regel voor.

Even uit m,n hoofd (niet aan ophangen,dus)

Afvoer moet gelijk zijn aan afvoerstomp v/d kachel ( 130 )

Uitzondering - Is de trek hoogte3- 7 meter (dan aftrek van 10 %)diameter
Boven 7 meter( aftrek van 20 %)diameter.

Naar mijn mening moet dit goed werken,alleen dient het kanaal warm te zijn,dus smorgens vroeg(koud) dan langzaam opstoken zodat kanaal warm kan worden en de trek beter wordt..bij te snel opstoken zal de T.T.B aanspreken (dus geen gevaar) Succes
 
Marco en Bundy,

Allebij hartelijk dank voor jullie adviezen!
Hier kan ik tenminste wat mee.

Mochten er nog mensen zijn die dit soort constructie in de praktijk gebruiken dan hoor ik het ook nog graag.

Gr Gys
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan