Defect Bauknecht afwasmachine GSFS 4449

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een probleem met mijn afwachmachine merk Bauknecht, type GSFS 4449.
Deze machine is van maart 2005. Hij gaf middels een groen knipperlichtje aan dat er iets mis was.

Ik heb de machine gestript en toen aangesloten. Het bleek dat de machine geen water pakte. Ik heb de magneet(kraan) getest en deze werkte, doch werd via het systeem niet aangestuurd.

Ik vermoed dat de schakelklok defect is, maar ik durf het niet aan om deze zomaar te verwisselen, omdat ik bang ben dat deze klok mogelijk aangestuurd moet worden door een ander contact, welke mogelijk niet functioneert en dan zit ik met een kostbare tweede klok en nog steeds het zelfde probleem.

Kan iemand mij raad geven?
 
Er worden hier door diverse witgoedspecialisten antwoord gegeven, en het past niet, om van één ervan te zeggen dat hij zo goed is. Ze doen allemaal hun best!
Daarom heb ik de naam verwijderd uit bovenstaand bericht.

Indien je al meerdere berichten hebt gelezen, heb je vast wel gezien, dat de specialisten (en ikzelf) steeds vragen naar de NC-code (12 cijfers, begint met 85....). Graag dus nog vermelden, staat op rechterzijkant deur.

Overigens zit een machine uit 2005 nog volop in de 2 jaar volledige garantie...
 
Allereerst mijn excuus als ik personen tegen de borst heb gestoten dat was niet de bedoeling, zoals ik al eerder heb vermeld is het de eerste keer dat ik een dergelijke site bezoek en ben ik uiteraard blij met alle info. :oops:

Dus ook de NC code was mij onbekend. Ik had wel de genoemde reacties gelezen en deze kwamen niet overeen met mijn probleem.
Ik moet zeggen dat ik al behoorlijk geholpen ben. Ik was namelijk na mijn verhuizing een aantal documenten kwijt en na de opmerking over mijn garantieperiode ben ik toch maar gaan zoeken en inderdaad ik heb 24 mnd garantie.

Als klusser ben eigenlijk nog wel benieuwd of mijn constatering m.b.t. de defecte schakelklok juist was. Ik vind het altijd fijn als ik begrijp hoe een apparaat werkt.
Mijn NC code is 8548 445 01811.
 
De schakelklok wordt door veel mensen als eerste beschouwd als de boosdoener van problemen, zowel bij wasmachines als bij vaatwassers.

De oorzaak van stoppen van de "schakelklok" voorzover je daar met de moderne elektronische modules nog van kunt spreken, ligt meestal ergens anders.

Een lekkage, een dichte (of defecte!) waterkraan, een verwarmingselement wat het niet doet enzovoort. De elektronische beveiligingen en sensors constateren dan een probleem en stoppen het programma.

Vandaar dat ik vroeg naar het ritme van het knipperende lampje, want dat geeft bij vaatwassers zonder display meestal een foutcode aan.

In geval van garantie speelt dat alles wat minder een rol, tenzij... de kraan niet open staat, of niet meer werkt, en dat komt vaker voor dan je denkt! Controleer dus voordat je de technische dienst belt, of er wel werkelijk water uit de kraan komt, wanneer er een emmer onder gehouden wordt.

Overigens geeft mijn eigen documentatie (die wat achter loopt) geen info over je machine, maar uit de andere topics blijkt, dat de witgoedspecialisten die info wél hebben.

Succes met de storing.

PS Je hebt niemand tegen de borst gestoten, ik wou dat alleen voorkomen! :wink:
 
Zoals je ziet is het vrij nieuw voor mij. Ik ben erg blij met je reactie en ga de nodige stappen ondernemen.
P.s. Ik had de machine reeds "open" in een teststand gezet en aan een tuinslang buiten aangesloten. De watertoevoer werkt alleen als ik de magneetkraan buiten de klok om onder stroom zet.

Bij deze mijn dank voor je tijd en mogelijk kruisen onze digitale wegen elkaar nog weleens. Ik ben namelijk aangenaam verrast over de snelheid en het deskundige advies op deze site.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan