Damprem plat dak?

Hallo, we willen van ons hellend dak een plat dak maken. Het ligt op een aanbouw van onze woonkamer, jaren 60. Zoals ik kan zien zijn de lagen houten balken met daar tussen houten plankjes. Op de plankjes zand en daarop van die platen piepschuim met een laagje geperst grijs gesnipperd spul (sorry weet niet hoe dat heet). Nu zit het schuine dak daarboven, niet geïsoleerd.
Als we naar plat dak gaan (OSB + EPDM) moeten we dan denken aan dampremfolie? En zo ja, waar leggen we die dan?
Bijgevoegd foto van de ruimte nu.
Dank!
IMG_20211015_100130.jpg
IMG_20211015_100326.jpg
 
Dat grijze op de 2e foto is houtwolcementplaat, dat isoleert een klein beetje.
 
Dat grijze kan ook een houtwolcementplaat zijn met tussen de lagen houtwol een laag EPS schuim isoleert iets meer.
 
De vraag is waar de damprem moet komen als je het schuine dak vervangt door een plat dak.
 
En is beantwoord, waar komt de isolatie in de nieuwe situatie. Dus even geduld.
 
Bedankt tot nu toe. Ik denk dat het idee is deze isolatie zo te behouden. Onder deze piepschuim/grijze platen zit een laag - wat lijkt grove korrels cement. De OSB platen schroeven we op de balken (waartussen dus die bestaande isolatie zit). EPDM op de OSB lijmen. Hebben we dan damprem nodig? Nu is er door schuin dak ventilatie, dat verdwijnt dan straks toch?
 
Hallo, na enig onderzoek kom ik er op uit dat we een koud platdak constructie willen maken. De constructie is als op foto. De isolatielaag is bij ons een soort cement. Als we een kleine ruimte tussen de balklaag en dakbeschot houden (om enige helling te hebben), is dat voldoende ventilatie om vocht vorming in de constructie te voorkomen ? Voorheen was het dakbeschot en bekleding dus hellend en de balk constructie ziet er na 50 jaar nog goed uit. Dankjewel.
1635275594809.png
 
Waar komt die ventilatie vandaan bij ventileren moet een in-en uitgang zijn.
Waarom pak je dit niet goed aan. Cement die isoleert bestaat maar een krant isoleert ook.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan