Dakpannen steken te ver in de goot

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,
Wij hebben een nieuw dak gekregen, maar ik vind dat de dakpannen te ver in de dakgoot steken als je de dakgoten schoon moet maken kun je er met je hand niet goed inkomen.

De aannemer wil ze nu afsnijden-zagen maar dit vind ik geen goed idee, weet iemand hier een betere oplossing voor? De goot aan een kant van het huis zit nu al een eind van de muur dus daar kun je geen kant meer mee op.

Groetjes Otto
 
Ik kan het mis hebben maar volgens mij had het geen probleem geweest als de panlatten goed gesteld waren geweest.
Maar ik weet niet of alle pan soorten enige speling hebben om te schuiven.
 
Het is net wat Chathanky zegt, als je de pannen nog iets in elkaar kunt schuiven, dan zet je de onderste panlatten er opnieuw op.
De onderste 5 cm naar boven, die daarboven, 4 cm hoger, de volgende 3 cm ... en de vijfde 1 cm hoger. Dan heb je de onderste 5 rijen pannen iets in elkaar geschoven. Of het mooi is kan ik niet zeggen.
Hoe vaak maak je de goot schoon? Misschien 1 keer per jaar. Kan je de pannen dan niet even lichten?
 
En als je dan toch aan de gang gaat, dan kan je ook nog van dat gaas boven op de dakgoten monteren. Dan vallen er geen bladeren in en hoef je ook minder vaak schoon te maken. Dat speciale kunststof gaas is wel duur. Als het uit zicht komt kan je ook goedkoper metalen gaas nemen.
 
Nog wat; als het nieuwe zijn, heb je natuurlijk documentatie gekregen over deze pan.
Dan kun je dus opzoeken wat de minimale latmaat is, dus hoeveel je ze kunt opschuiven voor de oplossing van kees61

w.
 
Een oud kolenschepje is een ideaal ding om de goten mee schoon te maken, past altijd onder pannen, vaak nog te koop op rommelmarkten.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan