Dak isoleren met vezelcementplaten ('menuiserite') ??????

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik wil bij ons de zolder gaan isoleren. Als dakbeschot is eternit gebruikt.

Nu kwam ik deze platen op internet tegen. Zou het een idee zijn om deze platen onder de balken te schroeven ?

Het lijkt mij wel wat gezien deze platen dampopen zijn en het mogelijk is dat er condens onder de eternit platen komt. Dan moet deze condens er toch onderweg kunnen ??????


Graag jullie reactie
 
Kondens ontstaat uit de warme lucht in je woning. Die wil je tegenhouden voordat het via de isolatie tegen het koude dak aan komt en afkoelt. Dus moet je een dampdichte laag aanbrengen.
 
Als er een dampdichte laag achterkomt, komt er dan ook geen condens meer onder de eternit platen ??

Ik lees dat de meningen nogal verschillend zijn over het wel of niet dampopen zijn van eternit platen.

Zijn die menuiserite platen überhaupt geschikt om die onder de balken te schroeven ??
 
Denk toch dat je uit moet zoeken of de isolatie überhaupt voldoet aan eisen en toereikend voor je toepassing is. Zomaar er iets tegen schroeven is niet zo zinvol, denk ik.
 
Dit zijn cementvezel onderdakplaten die normaliter boven de dakspanten geplaatst worden. Ze zijn vrij massief en hebben een dikte van een paar millimeter. Daarmee is hun eigen isolatiewaarde verwaarloosbaar.
 
Oke bedankt

dus ik kan het beste gewoon isolatie onder het dakbeschot maken met een dampdichte laag erachter ?

moet er tussen isolatie en dakbeschot ventilatie komen ? Was in ieder geval niet van plan om door het dakbeschot te boren
 
Een dampdichte laag moet altijd aan de warme kant van het isolatiemateriaal, dus de volgorde wordt: uw huidige cementvezelplaat aan de buitenkant, vervolgens isolatie en vervolgens dampdichte folie binnenin. Eventueel nog afgewerkt met bijvoorbeeld gipsplaat.

Of er ventilatie tussen de isolatielaag en de cementvezelplaten moet hangt af van het type vezelplaat (wel/niet damp doorlatend) en of er zich tussen de isolatielaag en de vezelplaat nog bouwmaterialen bevinden die gevoelig zijn voor vocht, met name hout. Bij twijfel zou ik hier terplekke iemand naar laten kijken. Uw situatie lijkt erg op het isoleren van een plat dak van onderaf en bij onjuist aanbrengen van isolatie, dampwerende folie en ventilatie corridors kan gemakkelijk een probleem ontstaan.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan