CV systeem staat al lang droog en nu?

Status
Niet open voor verdere reacties.
...Daar ben ik weer. Mijn vorige posts hebben zeer goede adviezen opgeleverd. Geweldig forum!!!

Enfin, mijn volgende klus:

Het CV systeem van het huis staat al langer leeg. Hoe lang, dat is onbekend. Men is ooit (om de boel verkoopbaarder te maken) muren gaan stucen en heeft toen een aantal radiatoren weggehaald.
Het systeem is een mengsel van (zeer) oude stalen buis en nieuwer spul. De Ketel is een grote HR van Vaillant uit 2001. (type ben ik ff kwijt)
De radiatoren zijn plaatstalen exemplaren uit de jaren '50.
Dan nu de vraag: is de kans groot dat er onherstelbare (roest)schade is ontstaan de door het lange leeg staan? Ik zie niets verdachts. Waar moet ik op letten bij het vullen van dit systeem? Alle tips zijn welkom.
 
Roesten gaat vaak van binnenuit, omdat de radiatoren hier niet beschermd zijn door een laklaag. Of de boel lekt is niet te zien. Je zou de boel eerst eens met een compressor op luchtdruk kunnen zetten.

Op deze manier kun je in ieder geval eventuele waterschade voorkomen. En dan afwachten. Doe de druk niet hoger dan max 3 bar, dit om schade aan ketel, installatie ed te voorkomen.

Succes.
 
Vul het systeem,de radiatoren zijn niet zo gauw doorgeroest.

Laat dan de cv leeg lopen waardoor het ergste vuil er uit is.
 
@Xr8 en Utreg:
Dank voor jullie tips.

@ Fiesiekus: Geen idee. Ik vond centrale verwarming altijd Centrale Verarming en heb dus tot op heden gestookt met kachels. Nu, in een huis van zowat 600 kuub, moet ik er dan toch aan geloven.
Ik zal binnenkort een foto schieten van de hele CV contraptie, wellicht kan iemand me dan nog vertellen of er een aut. ontluchter is, enz.
Wil je weten dat ik niet eens weet hoe een en ander gevuld moet worden ;-) Geef mij maar elektra of waterleiding, dat snap ik iig.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan