Cv leidingen worden warm zonder warmtevraag

Goedeavond iedereen.
Ik heb een vraag over mijn cv ketel, ik heb al wel vaker gemerkt (niet kort achter elkaar) dat ik benede ben en de 3weg klep of zoiets klep hoor bewegen en ik aan de aanvoerleiding van de radiator voelde en dat die leiding warm was en het begin van de radiator maar de retour niet. Terwijl er geen warmtevraag van de thermostaat is (het was 24.5 graden binnen en hij staat op 18 graden ingesteld)

Is dit een normaal iets wat de cv ketel doet om het niet te laten vast roesten na lange tijd niet gebruikt te zijn?
Ik heb een paar uur geleden wel gedoucht dus de cv ketel word voor warm tapwater nog wel gebruikt.

Wellicht gebeurt het vaker dat ik het niet door heb.

Ik heb een valliant ecotec plus cw4 van 2015.

Is dit een bekend probleem of handeling van de cv ketel?
 
  • Waarschuwing
    Klusidee
    Waarschuwing
  • @De loodgieter
    Oke komt het daarom dat hij wel eens vrschuift naar een andere stand zonder dat er warmte vraag is of is geweest?

    Maar als de klep open zou gaan staan tot een defect dan is het toch nog raar dat de ketel af en toe eens gaat branden?
     
    als er geen warmtevraag is vanuit de cv dan mogen de radiatoren niet warm worden, als dit wel gebeurd dan is er een probleem met de driewegklep
     
    Maar stel dat de driewegklep kapot is. Dan gaat hij toch niet zomaar van stand veranderen? Want het is zover ik weet maar heel af en toe dat dit gebeurt
     
    als de drieweg klep blijft hangen komt deze niet meer geheel terug in zijn positie waardoor de poort naar de cv kant iets open kan blijven staan waardoor er bij tapwatervraag of warmhouden tapwater heet cv water naar de radiatoren kan stromen
     
    Oke op die manier. Maar dat is niet want dan zouden de cv leidingen altijd warm moeten worden als ik warm tapwater gebruik bij douchen bijvoorbeeld en dat is niet.

    Heel af en toe merk ik dat zonder recentelijk gebruik van warm tapwater en verwarming de leiding ineens een beetje warm is en daarna ook weer snel koel.
     
    @Walker ik heb net nog even gekeken op de ketel in het installateurs menu maar er is geen boiler, er zitten wel hulprelais in maar die sturen niks buiten de ketel aan. En een hulp relais is volgens mij niet voor een interne boiler bedoeld?
     

    Login

    Je wachtwoord vergeten?
    Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
    or Log in via
    Back
    Bovenaan Onderaan