Condensator vaatwasser aansluiten

Mogelijk is de condensator van de vaatwasser defect. Ik heb voor de aansluiting van de bedraade oude een foto gemaakt, maar ik moest deze eruit draaien zodat ik niet meer weet wat de plus en de min is. Ik neem aan dat dat wel uitmaakt. Op de condensator zie ik wel 1 en 2, zegt dat iets over de plus en de min?

condensator.jpg


De oude heeft beschermingsklasse P2. Bij alle onderdelenshops zie ik alleen S2 condensatoren. Maakt dat veel uit voor een vaatwasser?

Groeten,
Kees
 
De oude heeft beschermingsklasse P2. Bij alle onderdelenshops zie ik alleen S2 condensatoren.
P2 is de oude norm en staat voor de hoogste beschermingsklasse / veiligheidsklasse.
Dat slaat vooral op de brandveiligheid, de mate waarop de condensator in brand kan vliegen indien hij een interne sluiting heeft.

Die norm is (op zeker moment) vervangen door de S klassificatie.
S2 zou wel moeten bestaan, maar meestal (en identiek aan P2) tref je condensatoren aan met klasse S3 (en veel meer met S0).
P0/S0 is de laagste klasse, met dus de slechtste bescherming tegen brand. Desondanks worden dergelijke condensatoren massaal aangeboden, omdat ze veel goedkoper zijn dan de hoogste klasse.

Er zijn ook veel fabrikanten geweest die condensatoren van klasse P0 in hun witgoed stopten.
Geweest omdat dergelijke motoren met condensator grotendeels verdrongen zijn door de véél zuiniger werkende BLDC motoren, die via een invertercircuit aangestuurd worden.

Deze condensatoren zijn bedoeld voor wisselspanningen. Een wisselspanning wisselt 100 x per seconde van plus naar min en terug. Daarom maakt de manier van aansluiten inderdaad niets uit.
 
Euh, ja hoor.
In één seconde is er 50x een volledige sinus en dat is 50Hz.
De definitie van Herz is het aantal volledige cycli die zich binnen een periode van 1 seconde herhaalt.

Het is niet voor niets 50Hz, en geen 100Hz.

Zoek het maar eens op.
 
Laatst bewerkt:
De frequentie is 50 Hz, maar het aantal wisselingen per seconde is toch echt 100 keer!
Er vinden per volledige cyclus twee wisselingen van polariteit plaats.
Zoek het maar eens op. :mrgreen:
 
De cyclus begint bij nul, gaat naar positief, gaat naar negatief en bij de 2e wisseling naar positief begint de 2e cyclus.
50x een hele sinus (positief én negatief) in één seconde is 50Hz.
Het zijn inderdaad 50x een negatieve helft en 50x een positieve helft in één seconde maar dat is 50x een echte sinus.

De frequentie bekijk je per volledige sinus en niet per helft positief en negatief.

Zoek 't anders maar eens op als je mij niet gelooft.
 
Laatst bewerkt:
Ik heb in mijn eerste antwoord beschreven, dat de spanning 100 keer van polariteit wisselt.
Dat is en blijft juist!
Het ging mij in dit geval niet om 'frequentie'.
Laten we nu alsjeblieft deze totaal zinloze discussie beëindigen!
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan