Centraaldoos lamp aansluiten

Status
Niet open voor verdere reacties.
Welke van de 5 bruine, blauwe, en geel/groene draden moet ik hebben als ik een lamp wil aansluiten op de centraal doos aan het plafond ?
 
Centraaldozen waarvan het de bedoeling is dat er ook een lamp onder hangt zouden ook tenminste 1 zwarte draad moeten hebben, afkomstig van de schakelaar bij de deur.

Als je, tijdens een verbouwingsklus bijvoorbeeld, de lamp permanent wilt laten branden tot het moment dat je in de meterkast de groep uitschakelt, kun je een willekeurige bruine en een willekeurige blauwe draad nemen. Wel even de stroom eraf natuurlijk. Als alles later juist is aangelegd vervang je de bruine door de zwarte.

Bruin = fase, 230v
Blauw = nul
Geel/groen = aarde
Zwart = schakeldraad (vergelijkbaar met bruin, maar dan na een schakelaar)
 
Ja er zit ook een zwarte draad in .

dus ik moet een zwarte en een blauwe hebben om de lamp aan te sluiten en daar op te hangen en met de schakelaar die er al zit aan en uit te doen?

overigens zie ik nu dat de zwarte draad geen uiteinde lijkt te hebben? komt de contactdoos in, maakt een lus en gaat door een andere opening weer naar buiten.


bedankt is nu gelukt.
zwarte en blauwe draden liepen via deze centrale doos naar oude aansluit punt in plafond.
met veel kracht alles losgetrokken.
 
Je zult toch even na moeten gaan waar de zwarte draad vandaan komt en waar die eindigt. Dan kun je verder geholpen worden.

Overigens zou ik je adviseren om een deskundig iemand erbij te halen, er ontbreekt toch wel wat kennis op installatie gebied en dan heb je grote kans op onveilige situaties.
 
Met veel kracht kun je ook de isolatie beschadigen of zelfs gedeeltelijk afstropen. Geen fijn idee.
Ik hoop niet dat dit gebeurd is, of dat je zo hard hebt moeten trekken dat je de draad dunner getrokken hebt.
Maar dit kan alleen jij bepalen, wij weten niet hoe er gewerkt is.
 
't valt wel mee. de draad was 40 cm lang.

geen beschadigingen aan de rest draad die k heb gebruikt.
dank voor uw zorg. voor ingewikkelde klussen vraag ik voortaan de vakman.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan