Bypass / afgekoppelde vijver / hoog gasverbruik

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Wij zijn de trotse bezitters van een woning waar de vorige bewoner een vijver van 27m3 had aangesloten op zijn CV installatie. De vijver is inmiddels afgekoppeld en verwijderd. Zo af en toe laat de CV ketel een zware harde brom horen die een paar minuten aanhoudt. Een installateur wist ons te vertellen dat dit het resultaat is van het feit dat de ketel zijn warmte niet kwijt kan. Dit zou dan weer het gevolg zijn van het afwezig zijn van een bypass (de vijver vervulde deze functie eerst) in combinatie met thermostaatkranen in de hal en op slaapkamers. Om het probleem op te lossen zou een bypass moeten worden aangelegd en hiermee zou een bedrag gemoeid zijn van EUR 800,- Is dit een reeel bedrag?


In de woonkamer hangt een wandthermostaat en zijn een normale radiator en twee convectorputten aanwezig.

Het valt mij op dat het ontzettend lang duurt voordat de woonkamer op de gewenste temperatuur is, terwijl alle kranen van de radiatoren in de woonkamer openstaan. In een aantal slaapkamers staan de thermostaatkranen half open.

Het gasverbruik is enorm. In de afgelopen twee maanden hebben wij voor 500 m3 verstookt, terwijl we maar met zijn tweeen zijn en heel bewust met ons verbruik omgaan.

Wie kan hier zijn licht over laten schijnen?

Alvast bedankt?
 
De ketel is een NEFIT HR Economy

De wandthermostaat is van Helios.

We wonen in een 2 onder 1 kapper uit 2006 met een inhoud van 500 m3 in de polder
 
De wandthermostaat is van Helios.

Komt me niet bekend voor dit type thermostaat.

Hoe staat de ketel thermostaat ingesteld ?(het linkse knopje op de branderautomaat)

Hoe staat het vermogen afgesteld?

Deellast (vermogen van de ketel)

Draai hiervoor het klepje op de UBA open.
De deellast instelknop onder het klepje dient om het maximale cv-vermogen in te stellen.
De hoogste stand correspondeert met een vermogen van 11 / 19 / 24 kW, de laagste stand met een vermogen van 4,9 / 8,1 / 8,1kW
 
De wandthermostaat van Helios komt van bouwmarkt vandaan en is een van de duurdere modellen (niet dat dat nu altijd goed is...)

De ketelthermostaat staat iets voorbij het midden.

Ik weet niet wat een UBA is.....

De convectorput wordt in principe goed warm, toch duurt het lang voordat de woonkamer warm is.

Wat kost normaal gesproken het aanleggen van een bypass ongeveer?
 
Een bypas lijkt me alleen nodig als er kans is dat alle radiatoren dicht gaan, b.v. als alle radiatoren zijn voorzien van thermostaatkranen.
U zegt dat in de woonkamer de radiator altijd open staat, met een handkraan dus.
Is de ketel wel in orde? Onderhouden? Kunt u zien, horen of beredeneren waar dat gebrom vandaan komt? Ook bij warmwatergebruik?
Worden de radiatoren warm/heet? Of is de aanvoer (warmste buis) die van de ketel af komt veel heter? In dat geval onvoldoende doorstroming, misschien komt het gebrom van een slechte pomp.
Er zit ook vast een thermometer in de ketel. Hoe warm wordt die als u lang wacht eer het huis opgewarmd is? Moet in deze koude dagen met een aan/uit thermostaat toch wel op 80 graden komen.
 
Als de radiatoren in de woonkamer altijd open staan dan fungeren deze in principe als bypass. Als deze nooit dicht staan dan is het plaatsen van een bypass waarschijnlijk niet nodig. Over prijzen worden geen mededelingen gedaan. Wellicht een extra offerte aanvragen voor deze werkzaamheden en vergelijken.

Een UBA is een Universele Brander Automaat, maw de stuurprint welke de ketel laat doen wat deze moet doen.

Mogelijk staat de watertemperatuur wat aan de lage kant, hierdoor zal een convectorput niet optimaal werken.

Succes.
 
Dank voor alle reacties.

Ik zal eens in de gaten houden wat de temperatuur van de ketel wordt als het huis warm is. De ketel is recent schoon gemaakt en gecontroleerd. Er zijn toen geen gekke dingen ondekt. Het gebrom ontstaat zomaar, zonder dat er om warm water wordt gevraagd. De laatste twee keer gebeurde het om drie uur 's nachts toen de wandthermostaat op 16 graden stond en wij lagen te slapen.

Maar heeft het afkoppelen van de vijver misschien nog een vinger in de pap? De vijver beschikte ook over een thermostaat die in verbinding stond met de CV ketel. Op de leidingen tbv de vijver bij de cv ketel (die nu dicht zitten) zitten doosjes (lijken op transformatoren) die de kleppen zouden moeten bedienen.
 
Ook in deze cv-ketels zit de overbekende driewegklep van Honeywell. Een brom geluid kan door ook vandaan komen.

De installateur heeft gezegt dat het gebrom kom omdat de ketel zijn warmte niet meer kwijt kan.

Ik zou de zonnekleppen (die dingen met een motortje erop) verwijderen en de Helios kamerthermostaat rechtstreeks op de ketel aansluiten. En dan de rest van alle regelingen verwijderen.

Het kan nu zo zijn dat de oude thermostaat van de vijver de ketel nog steeds aanstuurt en dat dan de ketel zijn warmte niet kwijt kan omdat de vijver is afgekoppeld. Dit verklaart dan gelijk ook het hoge gasverbruik. De ketel blijft maar branden terwijl het niet nodig is.

Met andere woorden: de installateur die geweest is voor een prijsopgaven voor het plaatsen van een bypass, moet gevraagd worden of hij ook goed heeft gekeken naar de regeling.

En of € 800,00 duur is voor een bypass? Vraag dan een offerte aan bij meerdere installateurs.

Succes.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan