Bosch vaatwasser water wordt niet meer warm

Status
Niet open voor verdere reacties.
Wie kan mij vertellen waar ik moet zoeken?
Ik heb een vaatwasser maar weet niet welk type het is, max temp 60Grd. (4 knoppen op voorzijde deur)
Het type plaatje is spoorloos evenals de gebruikshandleiding.
Nou ja in ieder geval na een vakantie terug, werkt de vaatwasser niet meer goed : de temperatuur van het water neemt niet meer toe.
Alles (labirinth, filters) gereinigd, en switches gecontroleerd op werking.
Tijdsduur neemt toe. (waarschijnlijk omdat de temp niet meer omhoog gaat)
Geen foutmeldingen op het display.
Bij reset 1e en 3e knop van links, wordt het water correct afgevoerd.
Alle stekkerverbindingen die van de linkerzijde en rechterzijde bereikbaar zijn heb ik gecontroleerd.
Zou de thermostaat (waar zit deze?) nu in ene defect gegaan zijn? Of was deze zeker ook aan vakantie toe?
Graag wat reactie's van jullie, daar mijn vrouw al wat ongeduldig begint te worden.
Groeten,
Steef
 
Steef.p schreef:
Het type plaatje is spoorloos
Staan E-nummer en FD nummer niet gewoon in de bovenrand van de deur?

Vaak heel slecht zichtbaar, even een zaklantaarn bij gebruiken.

Het is erg moeilijk om zonder typegegevens te beoordelen wat er aan de hand is, de aanduiding van bepaalde knoppen zegt dan ook helemaal niets. Er bestaan van Bosch honderden modellen vaatwassers!
 
Ik heb ooit, lang geleden 1 keer zo een vaatwasmachine open gesmeten (op stage) en herinner me iets van het verwarmingselement dat deze in veiligheid gesprongen was omdat er iets mis was met de watertoevoer. hebben op het verwarmingselement een rood knopje terug moeten induwen. daarna moesten we de machine resetten, (naar leverancier gebeld die ons toen heeft gezegt welke combinatie van knoppen we moesten induwen)


hopelijk heb je hier iets aan, meer vrees er beetje voor :roll:

wou het toch even laten weten
 
Ja hoor, het stond niet op een stikker maar gewoon boven op het metaal (gelukkig heeft mijn vrouw ook gezocht)
E-nr = SGS4302/12
FD 7912 430394 (zal wel uit '94 komen ?)
Ik heb nog geen rood knopje kunnen ontdekken tot nu toe ...
 
Je vaatwasser is (ongeveer) uit begin 2000

Veel van dergelijke vaatwassers hebben een doorstroomelement.
Wanneer de waterdoorloop niet goed is, verwarmt dat element dan niet.
Of deze vaatwasser óók zo n element heeft, kan ik niet zeggen (heb geen gegevens beschikbaar en ik ben zelf geen monteur).

Maar je zou in elk geval een sodabehandeling kunnen geven, zie daarvoor de info bovinin de keukenrubriek. In die rubriek hoort dit topic ook thuis, maar dit zal wel door een van de mods daarheen verplaatst worden (geen nieuw topic starten dus).

En verder zou je in die rubriek eens kunnen kijken bij diverse Bosch vaatwassers met verwarmings-problemen.

Bijv. bij Bosch vaatwasser SGS4552 verwarmt niet
 
Beste Kees en natuurlijk ook Warrior,
Ik heb dat verhaal over die slechte soldeerverbinding van het grote relay gelezen en hier gecontroleerd, en ja hoor, het was een slechte enigsinds weggebrande verbinding op de print in de deur.
Na de verbinding te herstellen blijkt het relay nog te werken en de verwarming werkt dus ook weer.
De machine draait nu nog even door (voor alle zekerheid), maar straks gaat hij weer terug op zijn plaats.
Bedankt voor de super snelle reacties / hulp!

Groeten,
Steef en Karin (mijn vrouw die natuurlijk in eerste instantie meteen een nieuwe wilde kopen) ben ik dus weer mooi onderuit gekomen!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan