Bosch Maxx7 VarioPerfect verstopt achter ventiel

Goedenavond allemaal,

Bij het willen schoonmaken van de filter kwam er geen druppel uit het slangetje. Toen ik de stop losdraaide van de filter kwam er een grote hoeveelheid water uit. Filter zelf was zo goed als proper.
Toen ik met de stoomreiniger er in spoot kwam er enkele druppels zwart water uit.
De verstopping zit dus ergens achter het ventiel.
Hem laten draaien met schoonmaakmiddel voor wasmachines, bracht niets op.
Hoe krijg ik dit opgelost?

Alvast een merci voor jullie hulp!
 
Je hebt als type vermeld: Bosch Maxx7 VarioPerfect.
Helaas zegt dat helemaal niets over welk apparaat het betreft, er zijn veel Bosch wasmachines met die betiteling.

Om in elk geval de onderdelentekeningen te kunnen vinden, is het E-nummer nodig.
Dat staat op het typeplaatje, meestal zit dat op de deur of in de deuropening.
Graag het complete E-nummer vermelden, inclusief 'index' bijv. /01.
FD-nummer erbij kan ook handig zijn.
 
Aub Kees, heb je alles.



20260531_143656.jpg
 
Gegevens in tekst:
WAE28465FG/63
FD 9510

Onderdelentekeningen kun je hier (op de site van Bosch) vinden:
Onderdeletekeningen voor Bosch WAE28465FG/63

Het filter vind je op tekening 4/5. Dan kun je in elk geval zien wat erchter zit.
Indien het filter schoon is, maar er toch een verstopping aanwezig is, dan zou er ook iets (bijv. een sok) inde geribbelde slang tussen de kuip en de pomp kunnen zitten. Dat is onderdeel op die tekening, in de onderdelelijst aangegeven als:
Slang-waterslot 00480442 (klik hier voor een afbeelding ervan)
Dat onderdeel bevat een soort bal, die de uitgang moet afsluiten wanneer de pomp stil staat, dat om te voorkomen dat het eerste water tijdens het vullen meteen al de pomp in loopt. Verdwijnt er een heel klein stukje kleding (de genoemde sok is daarvan een vorobeeld0 in de machine, dan kan dat de werking d=van die bal beïnvloeden.

Overigens zelf geen ervaring mee, ik ben geen witgoedmonteur en heb geen ervaring met reparaties aan wasmachines. Maar bij gebrek aan beter probeer ik vragen over witgoedproblemen toch zo veel mogelijk te antwoorden, zodat er in elk geval een start gemaakt kan worden. Maar ik kan je niet precies zeggen hoe je daar bij dat onderdeel moet komen.

Wel kan ik aan de hand van tekening 2/5 zien, dat deze machine een dichte bodem heeft en dat daardoor de enige makkelijke toegang tot de onderkant van de waskuip de plaat 0212 is, maar die geeft maar beperkte toegang. Anders zou het hele voorfront eraf moeten, hetgeen me voor een leek op dit gebied geen makkelijk klusje lijkt.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan