Boog metselen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Wij willen een deur maken in een bestaande stenen muur (35 cm dik) van natuursteen. Nu hebben we de opening al gemaakt - dat was geen probleem. Maar hoe kunnen we het beste een halfronde boog metselen aan de bovenkant van de opening?
 
Omdat vasthouden tijdens het droogproces wat lamme armen oplevert, kun je het beste een mal timmeren. Je maakt 2 identiek rondgezaagde platen multiplex (of iets dergelijks), zet die vast in de deuropening en begint vanuit de zijkanten over die toog heen te metselen. Het staat wel netjes als je dan in het midden een beetje symmetrisch uitkomt. Als de boel is gedroogd haal je de stut eronderuit. Dan kun je de voegen nog net uitkrabben en een tijdje later opnieuw voegen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan