Hoi allemaal,
Ik ben bezig met het opvragen van offertes voor het uitvoeren van een dakopbouw (dubbele nokverhoging, zoals afbeelding hierboven) samen met mijn buren, dus in totaal drie dakopbouwen.
Ik zou de gehele schil (dak/gevel) het liefst willen isoleren met houtvezelisolatie. Dit vanwege de voordelen die het biedt met warmte en daarnaast voor het milieu.
Ik merk alleen dat de bouwbedrijven die ik spreek hier niet veel ervaring mee hebben. Vandaar dat ik hier om advies vraag.
De dakopbouw zelf wordt gemaakt van keralit met (hoogstwaarschijnlijk) kunststof kozijnen.
Na wat onderzoek kom ik op het volgende hoe de isolatie aan te brengen: dakpannen, dakbeschot, houtvezelisolatie (14cm) tussen regelwerk, dampdichte folie, gipsplaten.
En voor de delen met gevels: keralit gevelbekleding, regelwerk, houtvezelisolatie (14cm), dampdichte folie, gipsplaten.
Mijn vraag: klopt het zoals ik het schets? Volgens mij moet er geen folie aan de buitenzijde, ook geen dampopen folie of iets dergelijks. En is 14cm gangbaar voor zoiets?
En zouden de zijwanden die grenzen aan de dakopbouw van de buren ook het best met dit isolatiemateriaal kunnen gebouwd worden (in 14cm) of iets anders.
Alvast bedankt voor het meedenken!