Bijkeukenvloer opnieuw tegelen.

Status
Niet open voor verdere reacties.

Sxnder

Specialist Elektra
22739_20140929_084321_1.jpg


Zoals je op de foto kunt zien is ons tegelvloertje in de bijkeuken aan een opknapbeurt toe. De afmeting is ca 165x235cm. In de lengte stond voorheen een scheidingswandje met links daarvan een douche incl. douche putje. In het voormalige douche gedeelte (100x165cm) liggen de tegels ca 20-25mm lager. Kan dit met egaline vlak gemaakt worden waarna ik het geheel opnieuw kan betegelen? Het doucheputje zou ik graag behouden. Hoe los ik dat op? Extra hoogte voor tegels over de oude tegels is geen probleem. Ik zou ook graag een verdiepte ruimte voor een uitloopmat willen. Is daar een mooie oplossing voor? Ondergrond is, voor zover mij bekend, een ongeïsoleerd beton vloertje op zand.

Graag jullie opmerkingen en tips hoe hier weer een mooi vloertje van te maken. (NB Ik heb niet veel ervaring met tegelen)
 
Het hoogte verschil kun je met een egaline doen, maar dat is een dure aangelegenheid, gezien de oppervlakte en dikte van het geheel.

Als het 2 cm is, kun je het ook uitvlakken met een cement dekvloertje.
Dan wel eerst de vloer insmeren met een tegel poederlijm, en dan meteen daarop het zand cement mensel aanbrengen en afrijen gelijk met de andere vloer.

Zorg dat de oude vloertegels ook eerst goed ontvet zijn.

de verdiepte ruimte voor de mat kun je maken, door dat gedeelte niet opnieuw te tegelen, en dan rondom de sparing van de mat, tegel profielen aan te brengen.
 
Bedankt voor de tip van de cement dekvloer. Ik dacht dat de laagdikte daar wellicht te weinig voor zou zijn. Heb je misschien ook nog een tip voor het douche putje? Deze bevindt zich onder de wasmachine. Het zou mooi zijn als ik die op het huidige niveau kan handhaven.
 
Hoe bedoel je dat je die wilt behouden? Hij komt een stuk dieper te liggen dus dat wordt nooit mooi. Je kan eens googlen op 'renovatieput'. Alternatief is uithakken , verlengstukje er op en nieuwe put er in lijmen.
 
Interessant product voor deze toepassing. Bedankt voor de tip. Deze zou dus in de cementdekvloer aangebracht kunnen worden, neem ik aan? Putje wordt verder weining gebruikt. Het is meer voor eventuele ongelukjes met de wasmachine.
Nog een vraagje; Moet de cementdekvloer nog worden voorbehandeld alvorens erop te kunnen tegelen en dezelfde vraag voor het deel waar direct op de tegels wordt getegeld?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
2
Weergaven
255
  • Gesloten
  • Douglas84
  • Vloeren
  • 1
  • 493
Reacties
1
Weergaven
493
Vloeren
BertPleizier
  • Gesloten
  • vanWifferen
  • Vloeren
  • 2
  • 840
Reacties
2
Weergaven
840
Vloeren
BertPleizier
  • Gesloten
  • Jan.slijkerman
  • Vloeren
  • 1
  • 1K
Reacties
1
Weergaven
1K
Vloeren
Sander 1972
  • Gesloten
Reacties
9
Weergaven
9K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via