Bauknecht blijft pompen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Sinds kort blijft mijn wasmachine continu water afpompen terwijl er geen water meer in zit.
Het water wordt wel warm, maar zodra de pomp gaat lopen om het water af te voeren dan blijft de programmaklok stilstaan.
Ook doet het centrifugeren niet meer.
Tijdens dit gebeuren kan ik gewoon de deur open en alles gaat door,
Ik heb het forum doorgelezen en op advies v/d schrijvers heb ik alle slangen doorgespoeld en zelfs de deurrubber verwijderd en schoongemaakt.
Mijn vraag is dan ook als ik de deurslot ga vervangen is dan het probleem opgelost of is het meer dan dat alleen ?

Het is een Bauknecht, allure, 12nc-8554 082 12520
Ik hoop dat het probleem is op te lossen want het is nog een mooie machine.

M.v.g. Stanley.
 
Ik heb het idee dat je luchtkamer vol met zeepresten zit, met als gevolg dat de prestostaat ingeschakeld blijft en de machine blijft pompen.

Demonteer de voorplaat door het manchet en het deurslot los te maken. Daarna de schroeven aan de onderzijde (van de voorplaat) te verwijderen. De voorplaat dan naar beneden trekken.

De luchtkamer (doorzichtig bakje met een slangetje) zit aan de onderzijde van de trommel in een rubber gedrukt.
Verwijder deze en maak hem goed schoon, waarschijnlijk is daarna het probleem opgelost.

Wel eerst de stekker eruit halen.
 
Hallo Witte Hond,

Je bedoel de slang die vanaf de prestostaat (een bruine ronde doos en een zwarte onderkant) naar beneden loopt naast de pomp ?
want ik heb namelijk deze slang ook doorgeblazen.

mvg Stanley.
 
Hallo,

Hij doet het weer. :D
Het was de deurslot die defect was.
Dit forum en de schrijvers hebben me echt goed op weg geholpen.
Weet iedergeval heel wat meer van een wasmachine.

Mijn dank gaat uit naar vooral witte hond. :P

Mvg Stanley.
 
Hallo allemaal,

Nadat ik een nieuwe deurslot heb geplaatst is er nu het volgende probleem en dat is namelijk dat na het centrifugeren de klok gewoon doorloopt naar programma 5.
Dus de was wordt opnieuw gewassen ipv dat deze stopt.
Weet iemand wat het probleem is ?

mvg Stanley.
 
Hallo allemaal,

ik heb gelezen dat de timer waarschijnlijk defect kan zijn .
is de programma klok ook tevens de timer ?
en hoe kan zoiets nou gebeuren?
komt het dat ik de motor heb verwijderd ?
verkeerd aangesloten ?

mvg Stanley.
 
Nee waarschijnlijk is je timer of programmaklok (allebij hetzelfde) defect. Anders stopt de machine, tijdens het wassen of centrifugeren.

Als de machine na het centrifugeren door loopt en opnieuw gaat wassen, kun je er vanuit gaan dat de timer defect is.
 
Ja dat dacht ik al.
Nou dan doen we de eierenwekker maar erbij.
Want ik begrepen dat zo klok best wel prijzig is.

Jammer.

Groetjes Stanley.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan