Bauknecht afwasmachine die lekt te repareren?

Vrijdag hield onze Bauknecht GSXK 7316 inbouw afwasmachine er mee op, aardlekschakelaar schakelde de stroom uit. Heb 'm uitgebouwd en op paneel onderin machine lag zeker een cm water. Alles netjes gedroogd en daarna nog eens gekeken wat er aan de hand was. Hij ging gewoon weer aan zonder problemen, dus er lijkt geen sprake van blijvende waterschade.

Ik dacht eerst dat de plastic kuip (pomphuis?) die tegen de onderkant van de afwasmachine een lekkend rubber had oid. Ik heb de schroeven al even los gehad en met een tandenborstel even wat vuil verwijderd maar dat maakte niet uit. Had een filmpje gemaakt en leek er bij nader inzien toch op dat de zwarte rubberen buis gescheurd is (afwasmachine-lekkage-1.jpg). Heb net even met mijn vinger gevoeld en inderdaad zit er een flinke scheur/gat in die buis (afwasmachine-lekkage-2.jpg).

Is dit een gebruikelijk probleem met afwasmachines? En valt dit te repareren, bijvoorbeeld door een nieuwe rubberen buis te plaatsen? Het viel me wel op dat die buis met een metalen ring vast zit dit niet zomaar los lijkt te kunnen.


afwasmachine-lekkage-1.jpg
afwasmachine-lekkage-2.jpg
 
Probleem gevonden, dat zwarte stuk rubber (slang circulatiepomp) is onderdeel C00312781 in het geval van de Bauknecht GSXK 7316/3. Dit schijnt vaker kapot te gaan bij afwasmachines. Vervangend onderdeel besteld hier, hopelijk gaat het vervangen vrij makkelijk!
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan